צילום: קובי גדעון/לע״מ

פוטין לנתניהו וריבלין: "יש לי אמון גדול בהמשך שיתוף הפעולה בינינו"

נשיא רוסיה שלח ברכה מיוחדת לנשיא המדינה ולראש הממשלה וציין כי רוסיה מתכוונת לפעול לפתרון הסכסוך במזרח התיכון ש"יבטיח ביטחון ושגשוג למדינת ישראל". עוד ברכו: ראש ממשלת קנדה, קנצלר אוסטריה ושליחו של טראמפ לאזור

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שלח ברכה מיוחדת לרגל יום העצמאות לנשיא המדינה ראובן ריבלין ולראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה סימבולי שהשנה המדינה שלכם חוגגת את יומה הלאומי במקביל ליום הניצחון הגדול על גרמניה הנאצית והצלת העם היהודי מהשמדה", כתב פוטין בברכתו.

הוא גם שיבח את היחסים בין המדינות והביע אמון בחיזוק הדיאלוג ושיתוף הפעולה: "אני משבח את האופי הידידותי של היחסים שלנו עם ישראל. יש לי אמון גדול בהמשך פיתוח שיתוף הפעולה הבונה בינינו בפתרון בעיות בין-לאומיות". פוטין אישר כי רוסיה מתכוונת לפעול לפתרון הסכסוך במזרח התיכון שיבטיח ביטחון ושגשוג למדינת ישראל ולכל מדינות האזור.

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, בירך את ישראל וכתב, "היום אנו מצטרפים לישראל ולקהילה היהודית בקנדה, ומסביב לעולם לחגיגות יום העצמאות הישראלי. השנה אנו מציינים גם 70 שנה ליחסים הדיפלומטיים, והחברות הקרובה בין המדינות". עוד ציין כי, "קנדה תמשיך לעמוד בגאווה לצד ישראל. השבוע גינינו את התקפות הטילים על ידי חמאס, ונמשיך לגנות את ה-BDS וכל תנועה שתתקוף את חברינו הישראלים".

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, כתב: "אני מוסר לכל הישראלים שחוגגים היום, שאני מברך על הקשר החזק שבין האומות שלנו". שליח ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו מאחלים יום עצמאות שמח לאזרחי ישראל היום, שחוגגים 71 שנות עצמאות. מתקיים קשר מתמשך בין המדינות שלנו תחת הנהגתו של הנשיר טראמפ. השותפות שלנו מעולם לא הייתה חזקה יותר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *