צילום: פלאש 90

גרינבלט: "התוכנית תתפרסם אחרי חג השבועות – לא תפגע בישראל"

שליח ארה"ב למזרח התיכון לתכנית המאה וסיפר שתתפרסם אחרי ה-10 ביוני. "דבר אחד שאותו לא נעשה - לא נתפשר על ביטחון ישראל". לדבריו, "היא עוסקת בכל נושאי הליבה, יש לנו פתרונות לכל בעיה". על החרמת הפלסטינים: "שיתביישו"

השליח המיוחד של נשיא ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, סיפק הלילה (ראשון) רמזים נוספים בנוגע לאופייה של תכנית השלום המתגבשת של הנשיא דונלד טראמפ ולמועד פרסומה. בריאיון לרשת 'פוקס ניוז' הצהיר גרינבלט כי התוכנית לא תתפרסם לפי תום חג הרמדאן, הקמת הממשלה החדשה בישראל, וכן לפני תום חג השבועות ב-10 ביוני.

בנוסף לכך התייחס גרינבלט לתוכנית עצמה, אם כי הוא המשיך במדיניות הממשל האמריקאי שלא לדבר על פרטיה, ואמר כי התוכנית תהייה כוללת, ותעסוק בכל הנושאים שעל השולחן – הכלכלים והפוליטיים. "דבר אחד שאותו לא נעשה", טען השליח המיוחד, "לא נתפשר על ביטחון ישראל".

"זה לא נכון יהיה לומר שמדובר בתוכנית כלכלית בלבד, זאת תהיה תוכנית כלכלית ופוליטית", הוסיף. "היא עוסקת בכל נושאי הליבה, יש לנו פתרונות לכל בעיה, כך שאם אתה נער או בן 100, תוכל לראות את התוצאות של כל דבר, לטוב ולרע, ולקבל מושג על איך ייראה השלום – שעליו הצדדים ידונו", אמר גרינבלט.

על אותה החלטה של המנהיגות הפלסטינית לדחות את התוכנית עוד לפני שפורסמה, אמר גרינבלט כי הוא "עדיין מקווה עבור העם הפלסטיני שהם יבחנו אותה. זה מתסכל נורא לפלסטינים הרגילים. אני נפגש איתם פעמים רבות, וזה המסר שהם אומרים לי. הם מבינים שהם לא יאהבו היבטים בתוכנית, אבל הם כועסים שהמנהיגים שלהם אומרים שאפילו לא יביטו בה. אני מרגיש נורא עבור העם הפלסטיני".

הוא הוסיף לתקוף את ההנהגה הפלסטינית ואמר כי "זו כמובן בחירה שלהם להמשיך במגמה של דחיות על חשבון העם הפלסטיני. אם הם לא יצליחו לראות באופן בונה ומקצועי כיצד ניתן להגיע לעסקה, הבושה היא עליהם". עם זאת, אמר גרינבלט כי הוא עדיין מקווה שהרשות הפלסטינית תקיים שיחות קונסטרוקטיביות, "ותעזור לנו לחצות את קו הסיום".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן