במהלך מסיבת עיתונאים שקיים יאיר לפיד, הכחיש את הטענות בדבר משבר במפלגתו, שהתעוררו בשל מתן הודעה לתקשורת ללא יו"ר המפלגה בני גנץ וביטול ישיבת הסיעה שתוכננה להתקיים היום. בנוסף תקף את הציבור החרדי שלטענתו, כינו אותו עמלק

ח"כ יאיר לפיד מראשי כחול לבן קיים בשעה האחרונה מסיבת עיתונאים בכנסת בעקבות הכוונה של נתניהו להעביר את "החוק הטורקי" כלשונו, שיגן עליו מפני העמדה לדין. "היועמ"ש צריך לבטל את השימוע של נתניהו. אף אחד לא חייב לו שימוע ואף נאשם אחר במדינה לא היה זוכה לכזה יחס. עורכי הדין של ראש הממשלה מבזים את הפרקליטות ומוסד היועמ"ש".

"אני קורא לגדעון סער, גלעד ארדן, כחלון ופולקמן – תעצרו את החוקים האלה, אחרת יזכרו לכם את זה". עוד הבטיח: "יש לנו מועמד לתפקיד מבקר המדינה ונפרסם עוד מעט את שמו".

"כמו שזוכרים כל מי שהצביע בעד ההתנתקות, יזכרו כל מי שהצביע בעד החסינות ובעד החוק הטורקי. זה יהיה ההבדל בין המנהיגים לבין השפנים. אל תהיו שפנים. תהיו מנהיגים".

במהלך מסיבת העיתונאים הכחיש לפיד את הטענות בדבר משבר במפלגתו, שהתעוררו בשל מתן הודעה לתקשורת ללא יו"ר המפלגה בני גנץ וביטול ישיבת הסיעה שתוכננה להתקיים היום. "אין מתיחות בכחול לבן", הבהיר. "ישיבת הסיעה בוטלה בשל אילוצים בלו"ז".

בנוסף, נשאל לפיד על ידי העיתונאי יקי אדמקר האם הוא מעוניין להתנצל בפני הציבור החרדי על הנתון המופרך שפרסם כביכול אברך בכולל מרוויח 7,800 שקלים. לפיד השיב: קודם שיתנצלו בפניי ובפני משפחתי על כך שקראו לי עמלק .