צילום: פלאש 90

חרם חרדי או קשיים כלכליים? מפעל פניציה יקבל מענק של מיליונים

השר אלי כהן חשף כי נמצא פתרון שימנע את סגירת מפעל פניציה בירוחם. לדבריו, גובש הסדר לפיו יקבל המפעל 15 מיליון שקלים • מפעל פניציה נמצא בקשיים כלכליים תקופה ארוכה שלא קשורה להחלטת הציבור החרדי שלא לרכוש ממפעל מחלל שבת

האם הטענות והאשמות לחרם חרדי על מפעל פניציה בירוחם היו לשווא? שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ובכירי משרד הכלכלה נפגשו הבוקר (שלישי) עם ראש מועצת ירוחם, טל אוחנה, ועם ראש העיר דימונה, בני ביטון, והציגו את תכנית הסיוע לאזור הנגב המזרחי.

במהלך דבריו חשף כי נמצא פתרון שימנע את סגירת מפעל פניציה. לדבריו, גובש הסדר עם אנשי המקום ולפיו הם יקבלו מענק של 15 מיליון שקלים שיאפשר שקט תעסוקתי לחמש שנים ובתמורה ההנהלה תתחייב שלא לפטר עובדים.

יו"ר רשות ההשקעות נחום איצקוביץ אמר כי "ההסדר שגובש עם פניציה הוא ייחודי, הוא התגבש במשך למעלה משנה. המפעל עמד בלמעלה ב-85% מיעדי התכנית שנבחנו על ידינו במהלך השנה האחרונה. הם לא עמדו בתנאי של יצואנים, אז אנחנו בעצם מוותרים על 15 מיליון ש"ח שהם צריכים לשלם כי הם לא עמדו ביעד. מנגד, הם מתחייבים שלא לפטר את העובדים בחמש שנים הבאות".

אלא שמדבריו של איצקוביץ' מתברר כי מפעל פניציה נמצא בקשיים כלכליים תקופה ארוכה והסכנה המאיימת על סגירת המפעל איננה קשורה בהכרח להחלטת הציבור החרדי שלא לרכוש ממפעל המחלל שבת. אלא שלפוליטיקאים לא מפריעה עובדה זו להמשיך ולהסית נגד הציבור החרדי כביכול הוא זה שגורם להתמוטטות כלכלית של עסקים ומפעלים.

נציין כי מלבד מפעל פניציה, בחודש האחרון התפתח משבר תעסוקתי משמעותי בדרום – כחמישה מפעלים מרכזיים, ארבעה מהם באיזור ירוחם, נסגרו בשבועות האחרונים או הודיעו כי ייסגרו בתקופה הקרובה. בשבוע שעבר הודיע מפעל של חברת אמיליה קוסמטיקס לבעלי המניות כי תסגור את המפעל שלה בירוחם, הפועל זה 38 שנה ובין מותגיו המפורסמים היה גם סבון נקה. לדברי החברה, ההחלטה בשל "מגמות שליליות שמאפיינות את התקופה האחרונה ונמצאות במגמת החרפה בחודשים האחרונים, שגרמו לשחיקה ברווח התפעולי של המפעל בירוחם ולהפסד".

4 תגובות

גם אם החרם החרדי גרם לסגירת המפעל, אין מה להסית נגד החרדים, שכן זו אשמת נותן השירות כשהוא לא מספק את צרכי הצרכן! הצרכן לא אמור לקנות סחורה שאינו מעוניין בה, רק למען הצלחתו הכלכלית של נותן השירות… אם נותן השירות לא,שומר שבת, אנו כחרדים לא מעוניינים בשירותו…

השבת- מתנקם בכל אחד שמנסה לפגוע ביום הקדוש הזה,
כך גם ברכבת מנתב"ג לי"ם שכבר היה יותר מ90 תקלות,
וכך גם יהיה ברכבת הקלה בגוש דן ושאר המקומות שמחללים את השבת.
"ישמחו במלכתך שומרי שבת…"

יש מיץ ענבים של יקבי ציון באותו מחיר עם בקבוק לא מחלול שבת

שקרנים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן