משרד הבריאות ממליץ לישראלים להימנע מנסיעות לאוקראינה, גיאורגיה, אלבניה מדגסקר וליבריה. 70 אחוז ממקרי התחלואה הן בילדים. החצבת נפוצה גם בשאר מדינות אירופה, ובכמחצית ממדינות ארה"ב. הנוסעים לחו"ל נדרשים לוודא כי הם מחוסנים

משרד הבריאות המליץ היום (שלישי) להימנע מביקור בחמש מדינות. זאת בשל תחלואה גבוהה של חצבת בקרב האוכלוסייה המקומית. המדינות הנגועות בחצבת, אוקראינה, גיאורגיה, אלבניה מדגסקר וליבריה. על פי הודעת משרד הבריאות אם יש צורך בנסיעה לאחת ממדינות אלו נדרשת הקפדה על קבלת חיסונים נגד המחלה.

עוד נמסר בהודעת משרד הבריאות כי 70 אחוז ממקרי התחלואה הן בילדים ולכן יש לתת עדיפות בחיסון צעירים מפני המחלה. מגפת החצבת נפוצה גם בשאר מדינות אירופה, ובכמחצית ממדינות ארצות הברית. כל הנוסעים לחו"ל נדרשים לוודא כי הם מחוסנים.

לאור האמור, משרד הבריאות פרסם שורת הנחיות לציבור, כדי למנוע את ההתפרצות והתחלואה. על פי ההנחיות, אוכלוסיית הילדים נמצאת בעדיפות עליונה לחיסון, ועל כן, כל הילדים צריכים להתחסן במנה הראשונה בגיל 12 חודשים ובמנה השנייה בכתה א'. ילדים שלא חוסנו עד היום – חשוב שימהרו להתחסן. לגבי אוכלוסיית המבוגרים – לפי נתוני משרד הבריאות, מעל 85% מהמבוגרים מוגנים מפני חצבת, בין אם קיבלו חיסון ובין אם נחשפו למחלה בעבר, ועל כן אין דחיפות במתן חיסון.

החיסון נגד חצבת יינתן בתשלום במרפאות מטיילים ובמרפאות הנוסעים לחו"ל מרפאות של משרד הבריאות, מרפאות קופות החולים ומרפאות פרטיות.