סיעת ש"ס באלעד הודיעה על חתימה וכניסה לקואליציה בראשות ראש העיר ישראל פרוש • על פי ההסכם, ימונה ממלא מקום ראש עיר מטעם ש"ס וכן יקבלו מספר תפקידים • על פי המסתמן, בוטבול צפוי להתמודד בבחירות הבאות על ראשות העיר

לאחר כחצי שנה מתוצאות הבחירות לרשויות המקומיות, סיעת ש"ס באלעד הודיעה על חתימה וכניסה לקואליציה בראשות ראש העיר ישראל פרוש וזאת לאחר שלפני כחודש, דגל התורה חתמה על הסכם קואליציוני עם פרוש.

מערכת הבחירות בעיר אלעד הייתה סוערת במיוחד וכללה אף את התמודדותו של יצחק פינדרוס מטעם דגל התורה שנפסל על ידי בית המשפט ומועמד מטעם ש"ס ברק צברי. בסופה זכה בראשות העיר בפעם הנוספת ישראל פרוש מאגודת ישראל, ההחלטה בראשית ימיה של מועצת העיר שלא להיכנס לקואליציה, הקשתה על תפעול וניהול תקציב העיר ללא רוב במועצת העיר לראש העירייה.

כאמור, בחודש שעבר הייתה זאת דגל התורה שחתמה על הסכם ונכנסה לקואליציה, ובשעה האחרונה הצטרפה סיעת ש"ס וחתמה על הסכם קואליציוני ובמסגרתו יהודה בוטבול ימונה לממלא מקום ראש העיר.

ראש עיריית אלעד ישראל פרוש אמר "לאחר שבערב פסח הצלחנו להגיע להסכם עם סיעת דגל התורה באלעד, אני שמח שהיום הצלחנו להשלים את המגעים גם עם סיעת ש"ס ולהגיע לחתימה על הסכם. בכוונתי להמשיך לפעול בימים הקרובים לחתימת הסכמים עם סיעות נוספות כדי לשרת את התושבים והעיר נאמנה".

בהודעה משותפת לאגודת ישראל וש"ס נכתב "בשורה משמחת מאלעד. בדקות אלה נחתם הסכם קואליציוני בין ראש העיר אלעד מטעם אגודת ישראל הרב ישראל פרוש לבין סיעת ש"ס".

"על פי ההסכם, ימונה ממלא מקום ראש העיר מטעם סיעת ש"ס וכן ימונו מספר תפקידים נכבדים לסיעת ש"ס, אשר בהם יוכלו לשרת את העיר בשותפות".

נציין כי על פי המסתמן, יהודה בוטבול צפוי להתמודד בבחירות הבאות על ראשות העיר מטעם סיעת ש"ס.