עיריית בני-ברק, אירחה בתחילת השבוע משלחת של בכירי ענף הכבאות בישראל, במסגרת יום היכרות שערכו בעיר התורה והחסידות, להכיר מקרוב יותר את אורחות חייו של הציבור החרדי ולהעמיק את שיתוף הפעולה עם המערך העירוני

עיריית בני-ברק, אירחה בתחילת השבוע משלחת של בכירי ענף הכבאות בישראל, במסגרת יום היכרות שערכו בעיר התורה והחסידות, להכיר מקרוב יותר את אורחות חייו של הציבור החרדי ולהעמיק את שיתוף הפעולה עם המערך העירוני.

בראש המשלחת עמדו נציב שירות הכבאות, רב טפסר מר דדי שמחי ורב לוחמי האש חיים פרל, שיזמו את הפגישה והסיור בעיריית בני ברק, בראשותו של הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר.

בפתח הישיבה המשותפת קיבל ראש עיריית בני-ברק, הרב אברהם רובינשטיין את האורחים בלבביות והצהיר, כי הוא מציין לחיוב את שיתוף הפעולה ההדוק בין העירייה לכבאות הארצית והמקומית, שמביאה תועלת ועזרה לכלל התושבים.

״בני ברק היא עיר ללא הפסקה, זו עיר של חסד ונתינה. בכל המדדים שדווחו בעיתונות הכלכלית עלה כי תושבי העיר מרוצים יותר מערים אחרות, זאת בשל האמונה בבורא עולם״ ציין הרב רובינשטיין, ראש העיר.

הרב חנוך זייברט, מ״מ רה"ע, דיבר בהרחבה על המשך הידוק הקשרים בין הרשות העירונית לבין רשות הכבאות, דבר המביא תועלת רבה לאזרחים ולעירייה.

הרב מנחם שפירא, סגן רה"ע, ציין לשבח את מערך הכבאות בבני ברק, שעובד ללא לאות על מנת לתת את הסיוע והעזרה לתושבי העיר, ואת לוחמי האש העמלים בעבודתם מסביב לשעון להצלת חיי אדם.

נציב שירות הכבאות מר דדי שמחי, נשא דברים על ההתרשמות שלו מהאוכלוסייה החרדית, והעובדה כי מדובר באזרחים שומרי חוק המקפידים על כל כללי הבטיחות.

״לצערי בשנים האחרונות התרחשו מידי הרבה אסונות של מוות ופציעות כתוצאה מדליקות בערים החרדיות, ועל כן יש להשקיע רבות בהסברה נכונה ואף להפעיל מערך התנדבות מקומי, על מנת לשמור על חיי אדם ולמנוע שריפות בעתיד״, הדגיש מר דדי שמחי, כשהוא מציין לשבח את פעילותה של עיריית בני ברק בנידון.

בפגישה במליאת מועצת העיר השתתפו גם רו"ח אהרון אדלר, גזבר העירייה; הרב חנוך זיידמן, מנהל אגף תשתיות ופיתוח, הרב נתי נחום, מנהל אגף תברואה ומנהלי המחלקות השונות.

לאחר מכן הגיעו ראשי מערך הכבאות להתברך במעונו של מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי, שקיבלם בחביבות רבה ואיחל להם שלא תצא חלילה תקלה תחת ידיהם, לסיום ביקרו בהיכל ישיבת פוניבז׳ כשהם מתרשמים מקול התורה ומהמוני הבחורים השוקדים על תלמודם ואינם שמים לב לקול הרעש וההמולה סביבם.