בישיבת סיעת 'יהדות התורה' שמתכנסת הערב הציגו ליצמן וגפני מכתב מטעם ראש הממשלה בו הוא מתחייב: "ממשלת ישראל מכבדת את יום השבת כיום המנוחה הלאומי ותמשיך לשמור על הסטטוס קוו המונהג בישראל לאורך שמים"

בישיבת סיעת 'יהדות התורה' שמתכנסת הערב בבית דגל התורה בני ברק, הציגו ראשי יהדות התורה סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, לחברי הסיעה, מכתב מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא מסביר כי הנסיבות לחילולי השבת סביב אירוע הזמר אינם בשליטת הממשלה ומתחייב לשמור על הסטטוס.

ראש הממשלה פותח את מכתבו בטענה כי אירוע הזמר הבין לאומי שהוביל לחלולי השבת ההמונים עומדים בסטנדרטים בינלאומיים ומדובר
ב"אירוע יחידני בינלאומי שנקבע מבעוד מועד בסטנדרטים בינלאומיים שאינם בשליטה ממשלתית ומנוהל באופן בלעדי על ידי תאגיד השידור הציבורי ולא על ידי הממשלה".

עוד מוסיף נתינהו ואומר כי, "ממשלת ישראל אינה מעוניינת בחילול השבת, וכי רוב רובם של המשתתפים באירוע הינם מחו"ל ואינם יהודים". בתום המכתב מתחייב ראש הממשלה כי, "ממשלת ישראל מכבדת את יום השבת כיום המנוחה הלאומי ותמשיך לשמור על הסטטוס קוו המונהג בישראל לאורך שמים".

כזכור, יהדות התורה ביטלה את ישיבת המשא ומתן שתוכנן להערב עם צוות המשא ומתן של הליכוד. חברי הכנסת של הסיעה התכנסו במקום בבית דגל התורה בבני ברק בכדי לדון בדרישות המשא ומתן לגבי חוק הגיוס והשבת. ב'כאן חדשות דווח כי, בליכוד טוענים שעדיין יש מאמצים לקיים בכל זאת את פגישת המו"מ עם יהדות התורה שתוכננה להיום.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר בראיון ל'כאן חדשות' כי, "ישיבת המו"מ נדחתה. הערב תתכנס הסיעה שלנו ולפי זה נראה איך לקבל את החלטות עם נתניהו. לא ביטלנו את הפגישה רק דחינו אותה כי יש לנו עידכונים מהפגישה אמש שלי ושל סגה"ש ליצמן עם רה"מ".

אמש נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי יהדות התורה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר וועדת הכספים משה גפני, כך דווח אמש על ידי ישראל כהן ב'קול ברמה'. על פי דיווח של מיכאל שמש ב'כאן חדשות', בפגישה השתתף גם ראש צוות המשא ומתן של הליכוד השר יריב לוין, בנסיון לקדם את המו"מ עם המפלגות החרדיות.