חומות ירושלים הערב. צילום: דוברות עיריית ירושלים

"פריחה חדשה": נתניהו ופרידמן חגגו שנה להעברת השגרירות

ראש הממשלה אמר באירוע לציון שנה להעברת השגרירות ארה"ב כי, "אנחנו מאוחדים ברצון לעצור את התוקפנות האיראנית". השגריר האמריקני: "ישנו לנו מתחם יפיפה בשכונת ארנונה". טראמפ שיגר את ברכתו: "תזכורת ליחסינו עם ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב באירוע לציון שנה להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים והכרזה על העברת המעון הרשמי של השגריר האמריקני לירושלים כי, "יש פריחה חדשה ותחייה חדשה של היחסים בינינו ובין רבים משכנינו הערבים ומדינות מוסלמיות לא ערביות רבות".

ראש הממשלה התייחס גם למתיחות בין ארצות הברית ואיראן ואמר כי, "אנחנו מאוחדים ברצון לעצור את התוקפנות האיראנית. מדינת ישראל, כל מדינות האזור וכל המדינות שחפצות בשלום בעולם, צריכות לעמוד יחד לצד ארצות הברית נגד התוקפנות האיראנית. עלינו להמשיך לחזק את מדינת ישראל ואת הברית החשובה עם אמריקה".
 

"מאוחדים ברצון לעצור את התוקפנות האיראנית". צילום: Yonatan Sindel/Flash90

באירוע במלון מצודת דוד בירושלים בהשתתפות שגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן כתבו השניים את האותיות האחרונות במזוזה שתוצב במעון הרשמי של השגריר בירושלים, והסירו יחד את הלוט מעל שלט המעון החדש. באירוע השתתפו גם רעיית נשיא גואטמלה הגב׳ פטריסיה מוראלס המבקרת בימים אלה בישראל ושגריר גואטמלה בישראל מריו בוקרו.

מסירים את הלוט. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס גם הוא למועד המיוחד וצייץ: "היום אנחנו מציינים את יום השנה להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים. השגרירות היפה שלנו עומדת, כתזכורת ליחסינו עם ישראל ולחשיבות השמירה על ההבטחה והעמידה למען האמת".

השגריר האמריקני דייויד פרידמן אמר באירוע כי, "ישנו לנו מתחם יפיפה בשכונת ארנונה. השטח יורחב עד הקיץ פי שניים. מאות ישראלים ופלשתיניים מגיעים לשגרירות מדי יום. הסיפוק הגדול ביותר שלי הוא לראות תיירים שמגיעים פשוט לצפות בשגרירות. לפעמים אני קם מהמשרד שלי, ויוצא אליהם. אנשים התפללו לאלוקים שיזכו לראות את היום הזה של העברת השגרירות".

כותבים אות. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *