בדרך להקמת ממשלה? ביום ראשון הקרוב יצביעו שרי הממשלה על ביטול המגבלה של מספר השרים לקראת הרכבת הממשלה. בנוסף, צפויים השרים לאשר גם את הרחבתו של החוק המכונה 'החוק הנורווגי' שבמסגרתו רשאים שרים להתפטר מהכנסת

שרי הממשלה יצביעו ביום ראשון הקרוב על ביטול המגבלה על מספר השרים לקראת הרכבת הממשלה הבאה. מתזכיר החוק שהופץ היום (רביעי) לשרים עולה כי מדובר בשינוי של חוק יסוד הממשלה ובביטול הסעיפים שמגבילים את מספר השרים ל-19 שחוקקו ב-2014.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "על אף היתרונות הגלומים בקיומה של ממשלה קטנה, קיים קושי משמעותי לכונן ממשלה כאמור הלכה למעשה ולהבטיח יציבות שלטונית לאורך זמן". עוד נכתב כי ביטול המגבלות על מספר השרים "יאפשר לשפר את הגמישות במלאכת הרכבת הממשלה ולחזק את היציבות שלטונית, אשר גם בה גלומים יתרונות". לפי ההערכה בממשלה הבאה יהיו כ-25-26 שרים.

בנוסף, צפויים השרים לאשר גם את הרחבתו של החוק המכונה 'החוק הנורווגי' שבמסגרתו רשאים שרים וסגני שרים להתפטר מהכנסת, מהלך שמאפשר לבאים אחריהם ברשימה לכהן כחברי כנסת ולהגדיל את כוחה של הסיעה במשכן הכנסת ובעזרה לציבור הבוחרים.

בכנסת היוצאת החוק הנורווגי אפשר לשר אחד בלבד להתפטר, עתה מבקשים בממשלה להגדיל את האפשרות כאשר שני שרים יוכלו להתפטר במסגרת החוק.

על פי המסתמן, מלבד שמונת חברי הכנסת של יהדות התורה שנבחרו, צפויים לכהן כחברי כנסת במסגרת החוק, אליהו ברוכי ואליהו חסיד.

ח"כ יאיר לפיד תקף את הממשלה בעקבות הפרסום "הנה מתחילה המכירה הפומבית הגדולה. שרים בלי הגבלה! מה אכפת להם, זה רק כספי המיסים שלנו שיממנו שרים שלא צריך, משרדים שלא צריך וצוותים שלא צריך. חשבתם שלמכירת הדמוקרטיה לא יהיה תג מחיר? ובכן הנה ההתחלה שלו".