לקראת ימי ההתרמה 'ואני בעודי' שיתקיימו ביארצייט של הרבי הקדוש זי"ע - ט"ו-ט"ז אייר | האדמו"ר יצא מגדרו בדברים שריגשו והלהיבו את החסידים | בסימן ה"קרעטשניף'ער פייער" • צילום: שוקי לרר
האש של קרעטשניף ירושלים : קהל רב השתתף בכינוס הפתיחה להתרמת ההמונים למוסדות קרעטשניף ירושלים בראשות האדמו"ר שהלהיב את החסידים באופן חריג מדרכו.
במהלך הכנס גילה האדמו"ר כי "בהלוויית אבי הקדוש התחייבתי לו למסור נפשי למען המשכת הדרך. לכן הקמתי את הישיבה קטנה (באלעד), ובעז"ה גם הישיבה גדולה בעתיד. אני מבקש מכם לסייע בהמשכת דרכו". ציבור החסידים התרגש מאוד מהדברים הנדירים, ונענה בחמימות רבה לבקשה.
ההתרמה, שתתקיים בימי ההילולא של הרה"ק מקרעטשניף זי"ע ט"ו וט"ז אייר, נושאת את השם המעניין "ואני בעודי". מי שביקר אי פעם בטיש של הרבי הקדוש ר' הירש'לע, ייתקף עכשיו בגעגועים עזים, ובטח יבין את המשמעות הנשגבת של השם. למי שלא ביקר, יסופר: הרבי היה שר את השיר מדי ליל שבת ומדי מצוה טאנץ בדביקות רבה ולוהטת, עד שכמעט הפך להמנון של החסידות.
בסיום הכנס עברו החסידים למסור לרבי את 'כתב ההתקשרות' שבו רשמו התחייבויות גדולות להתרים את הקהל הרחב למען המשכת ה'קרעטשניף'ער פייער'.