כ-200 ק"מ מישראל: רעידת אדמה בעוצמה 4.4 הורגשה ברחבי הארץ

מוקד הרעש שהורגש ברחבי המדינה בשעה 19:53 היה 200 קילומטרים מערבית לחופי ישראל. לא דווח על נפגעים או על נזק. "ישבתי על הספה ופתאום הרגשתי שהיא זזה מימין לשמאל. ראיתי גם את הדלת של הארון ספרים זזה"

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

רעידת אדמה שאירעה בשעה 19:53 הורגשה במספר מוקדים ברחבי הארץ, בין היתר בירושלים, במבשרת ציון, בפתח תקווה, בביתר עילית ובבית שמש. במכון הגיאופיסי העריכו כי רעידת האדמה הייתה בעוצמה 4.4. מוקד הרעש הוא בים התיכון, במרחק של כ-200 ק"מ מחופי ישראל, מערבית לקו שבין חדרה לנתניה, ובעומק של כעשרה ק"מ. זאת, לאחר כשלושים רעידות אדמה קלות שהורגשו בישראל בתקופה האחרונה.

בעקבות רעידת אדמה מרעננים בפיקוד העורף את ההנחיות: "שטח פתוח הוא הכי בטוח", אם אין באפשרותכם לצאת מהמבנה: "היכנסו לממ"ד והשאירו את הדלת פתוחה. אם אין ממ"ד, צאו אל חדר המדרגות ואם ניתן המשיכו לרדת אל היציאה מהבניין. רק אם אינכם יכולים לפעול כך, תפסו מחסה תחת רהיט כבד, או שבו על הרצפה צמודים לקיר פנימי".

בחודש ינואר האחרון הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 3.5 באזור הצפון. מוקד הרעידה צפונית לנצרת. תושבים דיווחו כי חשו ברעש בעפולה, מגדל העמק, טבריה, נצרת עילית ויישובים נוספים בסביבה. הרעידה התרחשה על שבר יגור, ואכן על פי דיווחים הורגשה היטב בקיבוץ כפר מכבי, באזור קריית אתא, שנמצא על אותו שבר.

מרים ממעלה עמוס שבגוש עציון סיפרה ל'חדשות JDN': "ישבתי על הספה ופתאום הרגשתי שהיא זזה מימין לשמאל. ראיתי גם את הדלת של הארון ספרים זזה. תוך כמה שניות הכל נרגע".

מנחם מביתר עילית שיחזר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי, "הייתי בקומה חמישית בבניין, ישבנו בחדר ליד השולחן, השולחן וכל הבניין התנדנד ימינה ושמאלה. אחרי שניות הכל נרגע והבנו שהייתה רעידת אדמה".

2 תגובות

מה עושים אם יש רעידת אדמה וגם טילים? ? אם השם לא ישמור עיר שוא שקד שומר

ישראל, התפללו נא. ראו עצמכם מתפללים יום שלם ולקרוא את כל ספר התהילים. לאמר משניות וללמוד גמרא. תורה מצלא ומגנא.תורה מצלא ומגנא.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן