ביהדות התורה הגיעו להסכמות פנימיות בנושא הגיוס והערב הועבר המסמך הסופי לידי הליכוד. כעת יאלצו בליכוד לשכנע את ליברמן להסכים לנוסח הפשרה. בצהריים נדחתה ישיבת המו"מ מאחר שהיה צורך להשלים את ניסוח טיוטת החוק

ביהדות התורה הגיעו להסכמות פנימיות בנושא הגיוס והערב הועבר המסמך הסופי לידי הליכוד, כך מדווח עקיבא ווייס ב'כאן חדשות'. כעת יאלצו בליכוד לשכנע את ליברמן להסכים לנוסח הפשרה.

ב'חדשות 12' דווח על דאגה עמוקה ביהדות התורה: "כדור המו”מ הקואליציוני נמצא בשטח נציגי הליכוד שנראים כשבויים בידיו של אביגדור ליברמן", ציטט עמית סגל. "מבחינתנו אפשר להתקדם לחתימה, אך אנו מחכים לתשובות מהליכוד לדברים שהעברנו אליהם. ממשלת הימין בסכנה, בגלל ליברמן".

כזכור, פגישת המשא ומתן בין נציגי הליכוד ליהדות התורה שהייתה אמורה להתקיים היום בצהריים לאחר שזו נדחתה השבוע, בוטלה להיום. בתחילה תוכננה הפגישה להתקיים בשעה 15:00 אך זו התעכבה, לאחר השעה 16:00 הוחלט לדחות שוב את הפגישה.

הסיבה לדחיית הפגישה נובעת מכך שעדיין לא הושלם ניסוח טיוטת חוק הגיוס כדרישת גדולי ישראל וכן, הנוסח לא קיבל את אישורם של כל גדולי ישראל ובראשם האדמו"ר מגור שליט"א מה המוביל לעיכוב בפגישת המו"מ. כעת, לאחר העברת המסמך ישובו הצדדים לשולחן המשא ומתן.

גורם ביהדות התורה טוען כי בשלב זה עדיין לא נדונו דרישות התיקים אלא נושאי הליבה בלבד ביניהן, גיוס, גיור ושמירת שבת. אלא שמסתמן, לאחר אישור העקרונות בנושאים המהותיים הרי שנושא חלוקת התיקים לא יהווה עילה לדחייה במו"מ, מה גם שבמפלגה צפויים לדרוש את התיקים שנמצאים בידיהם כעת כך שלא צפויה דרמה סביב דרישות התיקים.