בסיום מסע החיזוק של הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א שביקר באנטוורפן הגיע הגר"י לביקור מיוחד בבית הכנסת המרכזי 'בית משה' שבראשות הגאון רבי יוסף כהן שליט"א רב הקהילה הספרדית באנטוורפן הנמצא במתחם בורסת היהלומים בקהילה היהודית באנטוורפן • צילום משה יונתן

בסיום מסע החיזוק של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א שביקר באנטוורפן שבבלגיה הגיע הגר"י לביקור מיוחד בבית הכנסת המרכזי 'בית משה' שבראשות הגאון רבי יוסף כהן שליט"א רב הקהילה הספרדית באנטוורפן הנמצא במתחם בורסת היהלומים בקהילה היהודית באנטוורפן

מדובר בבית הכנסת העתיק ביותר בבלגיה שקיים כבר 105 שנה ונקרא כבית הכנסת של הקהילה הספרדית הפורטוגזית, בית הכנסת שבו מתקיימים תפילות ושיעורים מסביב לשעון מהווה מגדלור רוחני לכל הסביבה וגם אלו שרחוקים משמירת תורה ומצוות מתקרבים ליהדות באמצעות בית הכנסת.

בבית הכנסת קיים כולל אברכים החל משעות הבוקר בו מתקבצים מבני התורה של אנטוורפן ללמוד בכולל ולהאיר על הסובבים.

ביום רביעי בשעות אחר הצהריים עם הגעתו של הגאון הראשל"צ הגר"י  יוסף שליט"א  בפתח הבית כנסת פצחו  בשירה ספוטנטית  שאו שערים ראשיכם,וימים על ימי מלך תוסיף.

מתפללי ולומדי בית הכנסת לצד תושבים רבים שהגיעו למקום לראות את פני הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א שהאציל מרוחו על בני הקהילה ועל חובשי בית המדרש וכן על אלו שאינם השומרים על גדרי היהדות דרך רב בית המדרש המקרב את כולם ליהדות.

כבר שעה קודם לבואו של הראשון לציון בית הכנסת היה מלא מפה לפה, חרדים ושאינם ושמעו את שיעורו של הגר"י. מיד לאחר תפילת מנחה ברוב עם הזמין המרא דאתרא הגר"י כהן שליט"א את כבוד הראשון לציון והזכיר את ביקורו של אביו מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל במקום לפני עשרות בשנים.

הגר"י יוסף נשא דברי חיזוק בגודל הימים של ספירת העומר והצורך להתחזק בימים אלו בבין אדם לחבירו והחובה והצורך של כל אחד להשפיע על סובביו.