אדלשטיין בחומש: "בזכות לומדי התורה – חומש וישובי צפון השומרון יקומו מחדש"

יו"ר הכנסת ו-10 ח"כים ביקרו בישיבת חומש שבצפון השומרון. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "הישיבה עומדת בחזית המאבק על החזרה הביתה". יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "בזכות לומדי התורה האלה חומש וישובי צפון השומרון יקומו מחדש"

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ו-10 חכים של הליכוד והבית היהודי, נפגשו היום עם תלמידי ישיבת חומש וראש ישיבת חומש הרב אלישמע הכהן, זאת במסגרת סיור שקיים היום ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ליו"ר הכנסת ול-10 חכים של הליכוד ושל איחוד מפלגות הימין בחומש, כחלק מהמאבק להכנסת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון לקווי היסוד של הממשלה.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין אמר לתלמידים: "אבות המיסדים של המדינה שלנו, הם אמרו, הגבולות יקבעו איפה שעוברת המחרישה העברית, היהודית. אני חושב שגם כאן בזכות לומדי התורה האלה. בחורים שבמסירות נפש. בהנהגתך (של הרב אלישמע) יושבים ולומדים כאן בעזרת השם הישוב הזה יקום מחדש ויוביל לשרשרת גם לאותם ישובים שפונו, ומי יתן אולי גם עוד יותר".

דגן אמר לתלמידים: "אתם חוד החנית של המאבק לחזרה הביתה. לישובים שנעקרו בצפון השומרון: חומש, שאנור, גנים וכדים. אין מילים שיוכלו להעריך את פועלכם. עמידה בגשם, בשמש, בתנאים לא תנאים בשמירה על רצף נוכחות יהודית בחומש, עד לחזרה המלאה הביתה"

 

עוד בנושא
החכים בליכוד מאותתים לנתניהו: "בעד החוק לביטול חוק ההתנתקות". דגן: "30 חכים בליכוד בעד החוק. נתניהו צריך ויכול להוביל את המהלך ההיסטורי הזה". יו"ר הכנסת: "זו תהיה המשימה שלנו בכנסת ה-21. אנחנו נמצא לא מעט תמיכה למהלך הזה. נתקן את העוול"

 

בעקבות הביקור מסר הרב אלישמע כהן ראש הישיבה בחומש: "בעבר התבטא הרב מנחם פליקס מראשי ההתיישבות בשומרון שאולי אנחנו דופקים את הראש בקיר, אבל ראשנו חזק והקיר יישבר. 13 שנים של מאבק בשטח ,של אחיזה עיקשת באדמות חומש, של 40 בחורים מתוכם 20 בעלי משפחות שחומש היא הבית עבורם 13 שנים שמגיעות אל נקודת הכרעה נוספת שתתבטא בהסרת חרפת ההתנתקות. אנחנו מודים לחברי הכנסת הרבים ובראשם ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין חבר וידי של חומש, ליוסי דגן שנענים לתנועת המלקחיים לתיקון חטא מאיסת הארץ".

יצוין דישיבת חומש יושבת בחומש עוד קודם לגירוש ב-2005, ושומרת על רצף נוכחות במקום. החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, הוא חוק שיאפשר את החזרת חופש התנועה לישראלים בישובים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון: גנים, כדים חומש ושא – נור, יישובים שכולם נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק חופש התנועה נשלל שם מישראלים.

בין החכים שעלו היום לסיור, ח"כ מיקי זוהר, ח"כ אריאל קלנר, ח"כ אתי עטיה, ח"כ מיכל שיר, ח"כ שלמה קרעי, ח"כ אסנת מארק, ח"כ קטי שטרית, ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד. ומאיחוד מפלגות הימין: ח"כ עידית סילמן, ח"כ אופיר סופר ואורית סטרוק שצפויה להצטרף לכנסת לאחר הפעלת החוק הנורווגי באיחוד מפלגות הימין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן