סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו באזור קוניטרה נגד מטרות שהגיעו מישראל. תושבים דיווחו שקולות פעילות מערכת הנ"מ נשמעו באזור אל-כיסווה, שבדרום דמשק, אותו אזור שלפי הדיווים הותקף אתמול

דיווח שני תוך 24 שעות על תקיפה בסוריה. כלי תקשורת במדינה מדווחים שמערכות הגנה נגד מטוסים הופעלו בעקבות עצמים זרים שנכנסו למרחב האווירי משטח ישראל. מקורות באזור אל-קוניטרה דווחו על כך שהמערכות פעלו באזור קוניטרה, בקרבת הגבול עם ישראל.

ברשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דווח כי קולות ירי נ"מ נשמעו באזור דרום דמשק ואל כסווה. "המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם", ארגון אופוזיציה שמקום מושבו בלונדון, דיווח כי מדובר ב"תקיפה ישראלית נגד ריכוז כוחות של משמרות המהפכה וחיזבאללה וכוחות המשטר בדרום סוריה".

מרכז המעקב הסורי טען באתר שלו כי טילים נורו ממטוסים ישראליים שחגו בגולן ליעדים בדרום מערב סוריה. עוד נטען כי אחד הטילים יורט על ידי מערכות הנ"מ ושני טילים לפחות נפלו בבסיס של חטיבה 90 של צבא סוריה באזור קוניטרה.

אמש דווח בסוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה דיווחה על פיצוצים שנשמעו בבירה דמשק ובסביבתה. לפי ארגון האופוזיציה "מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם", נשמעו שלושה פיצוצים באזור דמשק. על פי דיווחים לא מאומתים, בתקיפה נפגעו מחסנים של כוחות משמרות המהפכה באזור שדה התעופה בדמשק. בלבנון דווח כי במהלך התקיפה, הופל כטב"מ ישראלי בשטח סוריה.

חיל האוויר הסורי הודיע כי פגעו ב"גופים זוהרים" שהגיעו מכיוון ישראל והפילו כמה מהם. מקור צבאי סורי אמר כי: "מערכות ההגנ"א שלנו חשפו מטרות עוינות שהגיעו מכיוון קונייטרה ובלמו אותן". כמו כן, ערוץ הטלוויזיה "אל-מיאדין" דיווח כי "מערכות ההגנה האווירית הסוריות פגעו במטרות בשמי פרברי דמשק הדרומיים ובשמי קוניטרה".

מנהל מרכז המעקב הסורי, ראמי עבד א-רחמן, אמר לערוץ אל-חדת' כי הפיצוצים נשמעו באזור הדרומי של דמשק ואזור ג'רמאנא. לדבריו, באותם אזורים ישנם מחסני אמל"ח של משמרות המהפכה האיראניות וחיזבאללה. הטילים, לטענתו, נורו מאזור הגולן. א-רחמן ציין כי האזור שהותקף הלילה, לפי פרסומים זרים, הותקף בעבר על ידי ישראל.

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי נשמעו שלושה פיצוצים באזור אל-כיסווה, בו נמצא מאגר טילים איראני ושל חיזבאללה הלבנוני וכן מערך ההגנה האווירי הסורי. על פי הדיווח, לא ברור עדיין אם הפיצוץ נובע מפגיעה במאגרי הטילים או מפגיעת מערך הטילים הסורי בטילים הישראלים. בלבנון דווח כי מטוסי קרב ישראלים נצפו מעל הדאחייה, בדרום ביירות, בזמן התקיפה על אל-כיסווה בדמשק.