צילום: פלאש 90

חילול שבת ברמת גן: עשרות אוטובוסים יפעלו בשבתות מטעם העירייה

בעוד במפעל פניציה המחלל שבת בפרהסיה, כלל הנציגים החרדיים יצאו למאבק נגד העבודות בשבת, דווקא בעיר רמת גן הסמוכה לבני ברק, מתכננת העירייה חילולי השבת עצומים בהפעלת עשרות אוטובוסים שאמורים להתחיל לפעול בקרוב ברחבי העיר

ברקע המאבק למניעת חילולי שבת במפעל פניציה שבירוחם, הבוקר הצהיר ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה כי בכוונתו להפעיל בקרוב מידי שבת עשרות אוטובוסים ברחבי העיר רח"ל.

אלא שבעוד במפעל פניציה כלל הנציגים החרדיים יצאו למאבק נגד העבודות בשבת, דווקא בעיר רמת גן הסמוכה לבני ברק, עד כה הנציגים בחרו שלא להגיב לפניית חדשות 'JDN' לנוכח חילולי השבת העצומים שאמורים להתחיל בקרוב. מה גם שהסיעות החרדיות בעיר רמת גן חברים בקואליציה העירונית.

ראש העיר רמת גן, הצהיר זאת בעבר במהלך כנס בעיר בית שמש כי בקרוב תופעל תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן. בדבריו אמר כי, התחבורה תפעל מהצירים הראשיים למוקדי בילוי בתל אביב. כמו כן, בשבת בצהרים תפעל תחבורה ציבורית גם לים.

נציין כי רק בשבוע האחרון התקיים אירוע זמר בינלאומי שגרר חילולי שבת המוניים בחסות ממשלת ישראל, ובעקבות כך אף איימו ביהדות התורה להפסיק את שיחות המו"מ עם הליכוד. ראש הממשלה נתניהו שלח מכתב מיוחד לגפני וליצמן והצהיר כי חילולי השבת אינם בחסות הממשלה וכי מדובר ביוזמה פרטית של תאגיד שידור.

עד כה סירבו חברי הכנסת מיהדות התורה וש"ס להגיב. את תגובתם נפרסם לכשיתקבלו.

7 תגובות

מזעזע

ככל שנלחיץ את החילונים בעניין השבת הם דווקא יחללו עוד ועוד.
"מים גנובים ימתקו".
לא צריך להתייחס!רק בעניין התחבורה להחרים את חברת דן שאינה שומרת שבת.תראו שלאחר שבוע היא חוזרת בעצמה ולא תפעיל קווים בשבת.

צודק

לאיציק איך אנשים בלי רכב יחרימו את דן ?? מי יקח אותם? אין להם רכב פרטי?

מסננים את התגובות שלי? ביי ביי לכם

יש כאלו שמתייפיפים כמו קול ברמה שמזועזעים מחוסר המחאה של שס ברמת גן.
רבותי, אל תהיו חכמים יותר מהנציגים וממורי דרכם הרוחניים. יש שיקולים שחברי המועצה החרדים לוקחים בחשבון אפילו שציבורית זה "לא נראה טוב".
אם שס תפרוש מהמועצה אז אדון כאמל שאמה לא יפעיל תחבורה? המצב הרוחני יהיה יותר טוב?
הגיע הזמן שאנחנו נדע איך לעבוד עם החילונים בצורה נכונה, ולא כל פעם לצעוק גיוואלד על כל דבר ולפרוש . הרי זה מה שראש העיר רוצה, שהדתיים יפרשו.

באמת מזעזע פשוטו כמשמעו השם ישמור

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *