ח"כ אחמד טיבי טען השבוע כי הילדה עאישה א-לולו, בת ה-5, נפטרה בעזה באשמת דחיות ועיכובים של ישראל וש"בני משפחתה לא הורשו להתלוות אליה". אבל האמת? ישראל אישרה את כניסתה של הילדה למרות שהוריה בחרו לא להתלוות עליה

ח"כ אחמד טיבי מבכירי הח"כים הערבים, פרסם לפני מספר ימים את ההועדה הבא: "עאישה א-לולו נפטרה אתמול מגידול סרטני במח. בת 5 היתה במותה. נולדה ומתה בעזה הנצורה. לאחר דחיות ועיכובים הובהלה באיחור לניתוח במזרח ירושלים. לבדה. בני משפחתה לא הורשו להתלוות אליה, לא אמה ולא אביה. לאחרונה הוחזרה לעזה, לגורלה. די למצור הממאיר". אבל האמת?

מתאם פעולות הממשלה בשטחים מפרסם הערב את ההודעה הבא: "בניגוד לפרסומים שונים, ישראל אישרה את כניסתה של הילדה עאיישה א-לולו לטיפול רפואי בבית חולים במזרח ירושלים, לאחר שהוריה חתמו על הצהרה לפיה הם לא רוצים לצאת עימה מהרצועה וביקשו שתצא בליווי חברה של המשפחה, שנכנסה ושהתה עמה במהלך הטיפולים".

"בנוסף", מציינים ביחידה, "נדגיש כי בניגוד לפרסומים, עאיישה א-לולו הלכה לעולמה ברצועת עזה לאחר שחזרה לפני כשבועיים לביתה בתום ניתוח שלצערנו לא צלח בבית החולים אל-מקאסד".

"נדגיש כי כמדיניות, מת״ק עזה דורש ליווי הורים לטיפולים רפואיים של קטינים, מתוך הבנה כי ילד זקוק להוריו ברגעים אלו. גם במקרה זה, בהתאם לנוהל המת״ק, נדרשו הוריה של עאיישה להעביר מסמך הצהרה לפיו הם אינם מעוניינים ללוות את בתם במהלך הטיפולים – מסיבותיהם שלהם – וביקשו כי גורם אחר מטעמם ילווה אותה", לשון ההודעה שפרסם המתפ"ש.