ראש הממשלה הגיב להודעת ועדת ההיתרים: "כתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי". עוד תקף: "בלי הסיוע הזה אין לי יכולת להתגונן אל מול מאות מיליוני שקלים שהמדינה משקיעה בהגשת כתב חשדות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הבוקר להודעת ועדת ההיתרים שדרשה ממנו למסור את המידע שביקשה על קשריו עם התורמים למימון הגנתו המשפטית עד סוף השבוע, או שתידחה בקשתו למימון משפטי. "זכותו של ראש הממשלה להתגונן מכתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי", נמסר מטעמו של נתניהו.

עוד נמסר מטעם ראש ההמשלה: "ועדת ההיתרים מונעת מראש הממשלה לקבל סיוע במימון הגנתו המשפטית, בניגוד לאנשי ציבור אחרים שקיבלו סיוע למימון הגנתם. כל מידע שנמסר לוועדה הודלף מייד באופן מגמתי ופוגעני תוך פגיעה אנושה בזכות לפרטיות שעומדת גם לראש הממשלה. בלי הסיוע הזה אין לראש הממשלה יכולת להתגונן אל מול המשאבים העצומים בהיקף של מאות מיליוני שקלים שהמדינה משקיעה בהגשת כתב חשדות חסר בסיס וחסר תקדים נגדו".

כאמור, אמש הודיעה ועדת ההיתרים הודיעה לנתניהו כי עליו להעביר לידה את פרטי תיק ההון שלו עד סוף השבוע, או שתידחה בקשתו למימון משפטי. לפני כחודש ביקשה הוועדה מנתניהו להעביר לה הצהרת הון מלאה על נכסיו, וכן הבהרות לגבי קשריו עם התורמים הפוטנציאליים – שאז היו בן דודו נתן מיליקובסקי ואיש העסקים ספנסר פרטרידג'. פרקליטיו סירבו וטענו כי אין להתנות את קיום הדיון בהעברת מסמכים כלשהם.

בהמשך הודיעו הסנגורים כי הם מוותרים על קבלת מימון ממיליקובסקי, ומבקשים דיון מקדמי, בו יסבירו את הסירוב למסור מידע. מבקר המדינה יוסף שפירא הודיע בשבוע שעבר כי הוא תומך בעמדתו של נתניהו לפיה יש לקיים דיון מקדמי, שבו יסביר מדוע הוא מסרב למסור את הפרטים, "כדי שלא יפנו שוב לבג"ץ".

כזכור, הוועדה דחתה כבר פעמיים בעבר את בקשות ראש הממשלה להתיר לו קבלת תרומות מאילי הון. פרקליטו של נתניהו פנו לוועדת ההיתרים כדי להציג בפניהם את הסתייגותם מהדרישה למסור הצהרת הון, במסגרת בקשתו לגייס מימון להגנתו המשפטית. אבל הוועדה התנגדה נחרצות והודיעה כי סירובו של נתניהו לספק לה פרטים מהווה הפרה של פסיקה בנושא.