גורמים רשמיים ברשות הפלסטינית מגיבים ליוזמת ארה"ב לקראת פרסום תכנית המאה של טראמפ ומסרו כי לא ישתתפו בסדנה הכלכלית שהאמריקנים יזמו בחודש הבא בבחריין. שר פלסטיני: "מי שישתתף באירוע ייחשב למשתף פעולה עם ישראל וארה"ב"

שר הפיתוח החברתי הפלסטיני, אחמד מג'דלאני, הודיע היום כי לא ישתתפו בוועידה בראשות ארצות הברית בבחריין בחודש הבא, בה תוכנן לדון בהשקעות כלכליות בגדה המערבית וברצועת עזה. לדברי חבר הוועד הפועל של ארגון לשחרור פלסטין, "לא נשתתף בסדנה במנאמה". עוד הוסיף כי "כל פלסטיני שישתתף יחשב כמשתף פעולה עם האמריקנים וישראל".

שר ההסברה הפלסטיני וחבר הוועד המרכזי של הפתח, נביל אבו רודינה, התייחס לתוכנית בחוסר אמון ואמר כי היא חסרת תוחלת. "כל עסקה כלכלית ללא נתיב פוליטי, דינה להיכשל", אמר רודינה, והבהיר כי הפלסטינים לא יקבלו הצעה שלא כוללת מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים. הוא ציין עוד כי הפלסטינים סירבו להגיע לפגישה דומה שנערכה בוושינגטון במרץ 2018.

עוד הוסיף שר ההסברה, כי האפשרות שהפלסטינים ישתתפו בסדנה, הוא אמר כי מדובר בהחלטה שיושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן יצטרך לקבל בעצמו.

סדנת "שגשוג לשלום", כך היא נקראה בהודעה הרשמית של הבית הלבן וממלכת בחריין, תעסוק בהגברת השקעות וביוזמות פוטנציאלית שצפויות להתאפשר בעקבות הסכם שלום עתידי שייחתם במסגרת "עסקת המאה" האמריקנית.

"הסדנה תאפשר דיונים על חזון ומסגרת מעשיים ושאפתניים לעתיד משגשג עבור העם הפלסטיני והאזור כולו", נכתב בהודעה המשותפת. "אם הוא ייושם, יש לחזון פוטנציאל לשנות חיים באופן קיצוני ולהוביל את האזור בדרך לעתיד בהיר יותר".