דובר חמאס אמר הערב כי "אין שחר למה שמדווח בכלי תקשורת ישראלים, הפסקת האש רק בתמורה למחוייבות ישראל ליישם את כל ההבנות". בתוך כך משפחתו של החייל הדר גולדין, אומרת בתגובה להסכם כי מדובר ב"הונאה של המשפחות ושל הציבור בישראל"

בחמאס מכחישים את הדיווח שפורסם מוקדם יותר הערב (שני) ב'חדשות 12' לפיו ישראל וחמאס הגיעו להבנות על הפסקת אש לתקופה בת חצי שנה. דובר חמאס, פאוזי ברהום התייחס לפרסומים ואמר כי "אין שחר למה שמדווח בכלי תקשורת ישראלים, בדבר הסכם רגיעה למשך שישה חודשים. אנו מדגישים כי הפסקת האש בין ההתנגדות לבין הכיבוש היא בתמורה למחוייבות ישראל ליישם את כל ההבנות".

הוועד העליון לצעדות השיבה הודיע: "ממשיכים בצעדות יום השישי עד להסרת המצור והשגת הזכויות של העם שלנו, למרות הניסיונות להכשיל אותן". בהודעה שצוטטה בביטאון חמאס "א-ריסאלה" נאמר, כי "הצעדות ימשיכו להיות בדרכי שלום". העזתים נקראו להשתתף בצעדת יום שישי ה-59 תחת הכותרת "החמלה והסולדריות".

כמו כן, בישראל מגיבים על הפרסום בדבר הפסקת האש, משפחתו של החייל הדר גולדין, שגופתו נמצאת בידי החמאס, מסרה בתגובה להסכם כי מדובר ב"הונאה של המשפחות שממתינות כבר 5 שנים להשבתם של הבנים משדה הקרב". עוד הוסיפו כי "נתניהו הבטיח לנו, והתחייב באופן פומבי, שלא תהיה הסדרה בלי החיילים, ההסכם הכושל שגובש הוא מתנה וניצחון תודעתי לחמאס שבעזרת בלונים הכניע את נתניהו וממשלתו".

ח״כ עמיר פרץ (עבודה), יו״ר השדולה להשבת הבנים, תקף את ההסכם: "הסכם ללא השבת החיילים אורון שאול והדר גולדין, והאזרחים אברה מנגיסטו, הישאם אל סייד ואברהים אבו רנימה – המשך הפגיעה בערכי צה״ל ובברית עם המשפחות".לדבריו "מאמצי הרגיעה הם דבר חשוב וגם הסכם של חצי שנה יקל על תושבי הדרום ועל המצב ההומניטרי בעזה, אך תווית פג תוקף של חצי שנה מונחת עליו. חמאס ממשיך להתחזק בזכות נתניהו, שבורח מפתרון ארוך טווח לו יהיו שותפות הרשות הפלסטינית ומדינות ערב המתונות".

ח"כ לשעבר חיים ילין, לשעבר ראש המועצה האזורית חבל אשכול, אמר בתגובה לדיווח: "לא מאמין לשום מילה של החמאס והארגונים הסוררים. בצוק איתן היו 12 הפסקות אש ותמיד הם הפרו אותם, כנ"ל אחרי עופרת יצוקה .הבעיה שהם ימשיכו בסוג של טרור חדש על הגבול והממשלה תמשיך להכיל את המצב על חשבוננו".

מי שעוד הגיב לפרסום הערב היא מפלגת עוצמה יהודית אשר גינתה את ההסכם וכינתה אותו "כניעה משפילה". מהמפלגה נמסר כי "החמאס למעשה מכתיב את סדר היום של מדינת ישראל ומוריד את ממשלת ישראל שוב על הברכיים. ההצהרות של נתניהו לפיהן הוא 'ימין חזק' הפכו מזמן לחסרות משמעות. המסר שמקבלים היום ארגוני הטרור הוא שמשתלם לתקוף את מדינת ישראל. הפתרון לעזה הוא אחד: חיסול החמאס, לשוב לשלוט בעזה לעודד את תושביה להגר לארצות אחרות ומנגד לחדש את ההתיישבות היהודית במקום".

מוקדם יותר היום דווח כי ההבנות ההדדיות שסוכמו בין ישראל לחמאס, הפלסטינים מסכימים להפסקת אש והפסקת האירועים האלימים על הגדר, שמירת המרחב הביטחוני – 300 מטרים מהגדר, הפסקת עימותים ליליים והפסקת המשטים לאזור החוף. ישראל מצידה אמורה מוכנה להרחבת מרחב הדייג ל-15 מייל, קידום העסקה יזומה של האו"ם, העברת תרופות וסיוע אזרחי ופתיחת משא ומתן על חשמל, מעברים, בריאות וכספים.

כל זה אמור להתקיים בחצי שנה. היה ויצליחו הצדדים לשמור על הכללים – הפלסטינים דורשים קצב יישום מהיר – ואז יכנסו לפרק היותר בעייתי, שלב הבא – לוחמי צה"ל שנפלו בעזה ומוחזקים שם ושני האזרחים שעוד מוחזקים שם. המצאים היו פה גורם משמעותי, וצריך עוד לראות מה יקרה בשנה הקרובה בהנחה והצדדים יעמדו בתנאים תמורת שקט.