לאחר שנים רבות שישראל לא אישרה, קיבלה הרשות רכבים משוריינים מהאיחוד האירופי. מדובר בעשרה כלים שיעברו למנגנוני הביטחון. הם יוכנסו לשטחי יהודה ושומרון דרך ירדן באישור ישראל. בימין זועמים על החלטת הממשלה להפקיר את חייהם

ממשלת ישראל אישרה הכנסת כלי רכב משוריינים מירדן לידי מנגנון הביטחון הפלסטיני – כך דווח היום (שלישי) בכלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווח המשוריינים יהיו בשימוש בשכם, אך שלשום הגיעו כמה מהם לחברון בעקבות קטטת חמולות שכללה חילופי ירי.

לפי הדיווחים, במשך שנים ישראל מנעה הכנסת משוריינים לרשות הפלסטינית, והיא עדיין אוסרת על כניסתם של נשק וכלים נוספים שנמצאים בירדן. עוד דווח כי אנשי מנגנון הביטחון של הרשות התאמנו על הכלים לפני הכנסתם. הרשות הפלסטינית קיבלה מאז 2016 כלים צבאיים חדשים ובאוקטובר שעבר קיבלה ג'יפים חדשים.

במערכת הפוליטית זועמים על החלטת ישראל לאשר את הכנסתם של 10 רכבים משוריינים לרשות הפלסטינית.

לדבריו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "הפקרות מוחלטת של חיי אדם, ולקיחת סיכון בלתי מתקבל על הדעת, הן של חיי חיילי צה"ל והן של חיי התושבים ביהודה ושומרון, כל בר דעת מבין שלספק רכבים משוריינים שעליהם מקלעים למחבלים במדים, זו החלטה שעלולה לעלות בדמים רבים. רבים מהפיגועים ביהודה ושומרון, בהם נרצחו חיילים ואזרחים יהודים התבצעו ע"י או בסיוע חיילי פת"ח או שוטרים של הרשות".