צילום: פלאש 90

נחשף: מדוע פסל גנץ מועמדות יפעת ביטון לתפקיד המבקר

מפלגת הכלאים כחול לבן שוב נקלעה לעימות בין שני ראשיה והפעם על זהות המתמודד למשרת מבקר המדינה מטעם האופוזיציה. לפיד קידם את יפעת ביטון לתפקיד ואילו גנץ התנגד לכך בתוקף היות והיא מזוהה פוליטית עם הקרן החדשה. לבסוף התפשרו

שוב עימות בכחול לבן? יו"ר כחול לבן בני גנץ פסל את מועמדותה של יפעת ביטון לתפקיד מבקר המדינה בטענה כי היא מזוהה פוליטית עם הקרן החדשה, מה שיוביל להתנגדות אוטומטית מצד כחלון שאותו מנסים לגייס בכחול לבן למועמד מטעמם.

על פי הדיווח בכאן 11, מי שהציע לתפקיד את ביטון, היה יאיר לפיד שהיה מעוניין לראותה בתפקיד אלא שבני גנץ התנגד נחרצות למינויה וטען כי עקב הזהות הפוליטית שלה לקרן החדשה, יוביל לכך שכחלון לא יסכים להצטרף לעמדת האופוזיציה.

יפעת ביטון התמודדה כזכור בבחירות האחרונות במפלגתה של אורלי לוי שלא עברה את אחוז החסימה. לבסוף הוחלט בכחול לבן לתמוך במועמדותו של גיורא רום שהציע את מועמדותו כמועמד יחיד מטעם האופוזיציה והצדדים הסכימו לתמוך בו.

בתוך כך, עורכת הדין מיכל רוזנבוים, שמועמדותה מטעם הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה הוסרה, התייחסה לנושא ואמרה: "אני לא בקשר עם אלדד יניב. היכרותי המקצועית איתו הסתכמה בטיפול משותף בשני תיקי לקוחות לפני 10 שנים, סמוך לסיום תפקידי במשרד הפנים. מעבר לכך לא היה לי קשר איתו. כל מה שהאיש עושה מאתמול הוא ניסיון נואש להשיג כותרות לעצמו ולפגוע בראש הממשלה על גבי. זו קונספירציה זולה שאינה ראויה להתייחסות מעבר למה שנאמר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *