לאחר פרסום תחקיר מותו של החייל אביתר יוספי ז"ל לפני כחודשיים, שנהרג במהלך אימון בנחל חילזון, בפרקליטות הצבאית צפויים להגיש כתבי אישום נגד מספר קצינים בגין גרימת מוות ברשלנות. כבעקבות התחקיר הודחו מספר מפקדים ע"י הרמטכ"ל

הפרקליטות הצבאית צפויה להגיש כתבי אישום נגד מספר קצינים שהיו מעורבים באסון נחל חילזון בו נהרג החייל אביתר יוספי ז"ל. כך על פי דיווח בכאן 11.

הפרקליט הצבאי הראשי צפוי להחליט בקרוב על המהלך וכן לקבוע באילו סעיפי אישום יואשמו אותם קצינים, חלקם אף צפויים להיות מואשמים בגרימת מוות ברשלנות לנוכח התחקירים של נסיבות המוות.

מותו של יוספי נגרם במהלך ניווט בדד במסגרת שבוע מסכם של צנחנים שבוצע במהלך לילה גשום בתחילת השנה. בתחקיר נקבע כי אופן הכנת האימון חרג מפקודות הצבא, לא תאם את מאפייני סדרת האימון, לווה בתקלות רבות ובוצע בסטנדרט נמוך שאופיין בחוסר ירידה לפרטים.

בעקבות התחקיר החליט הרמטכ"ל כי תירשם נזיפה פיקודית למפקד חטיבת הצנחנים. כמו כן, הרמטכ"ל החליט שיודחו מתפקידם מפקד הגדוד, מפקד המגמה, מפקד הפלוגה, סגן מפקד הפלוגה ומפקד הצוות.

הרמטכ״ל  אביב כוכבי, התייחס לפני כחודשיים למסקנות התחקיר באסון בנחל חילזון ואמר כי צה"ל "ירים דגל אדום" לנוכח הפרת פקודות. הרמטכ"ל אמר בטקס חילופי מפקדי המכללות כי הצבא "יוקיע" תקלות הנובעות מאי ביצוע הנחיות ויתבע אחריות עליהן.