עזר מציון גם במירון: כבכל שנה, גם השנה "עזר מציון" אחראית מטעם משטרת ישראל ובשיתוף המרכז הארצי למקומות קדושים, על הסעת חולים, נכים וקשישים (ומלווה אחד מטעמם) מהחניונים: פרוד, צבעון, ספסופה ועין הוזים, למעלה ההר ובחזרה

כבכל שנה, גם השנה "עזר מציון" אחראית מטעם משטרת ישראל ובשיתוף המרכז הארצי למקומות קדושים, על הסעת חולים, נכים וקשישים (ומלווה אחד מטעמם) מהחניונים: פרוד, צבעון, ספסופה ועין הוזים, למעלה ההר ובחזרה.

כידוע משטרת ישראל חוסמת את הגישה של כלי רכב להר ועל-מנת לאפשר את ההגעה גם לאנשים שמוגבלים בתנועה, פנתה לעמותת "עזר מציון" לקחת אחריות על שינועם.

במקום מוקם חפ"ק ייעודי שמנהל את פעילותם של כ- 16 אמבולנסים ונכוניות, שמופעלים על ידי כ- 70 אנשי צוות. הפעילות תתקיים למשך יומיים רצופים החל מיום רביעי ב- 14:00 ועד ליום חמישי ב- 23:00.

בשל החום הכבד שצפוי מחולקת בתוך האמבולנסים לטובת הנכים שתייה קרה.

כמו-כן, בעמדת ההמתנה על ההר הוקם אוהל ייעודי מוצל עם מקומות ישיבה, בו יוכלו האנשים להמתין עד לבואה של ההסעה לחניונים.

הזמנת השירות מתבצעת במקום ולא בהזמנה מראש, בטלפון 073-2477724 מהחניונים המפורטים לעיל בלבד.

הרב חנניה צ'ולק, מייסד ויו"ר עמותת עזר מציון מסר "הילולת רבי שמעון בר יוחאי המסורתית, שנחגגת כבר שנים רבות, הינה אירוע משמעותי וחשוב שאותו פוקדים מאות אלפי אנשים בכל שנה. בתוך אלו קיימים גם אותם מוגבלי תנועה, אשר לא מסוגלים להסתייע בתחבורה הרגילה לטובת הגעה למעלה הר מירון לציון הקדוש. כמו בכל ימי השנה, עזר מציון נרתמת לסייע לכל אותם בעלי מוגבלויות, שלא מסוגלים להתנייד בכוחות עצמם באמצעות מערך האמבולנסים והנכוניות של הארגון. זוהי זכות גדולה לסייע לאוכלוסיה זו בל״ג בעומר בהילולת רשב״י"