ביום החום הראשון של הקיץ דאגו ברצועת עזה להזכיר לבעלי השדות בעוטף הרצועה את בלוני התבערה מהקיץ האחרון, ברקע גל החום הכבד השורר בארץ ומקשה על מלאכת הכיבוי, צוותי כיבוי בסיוע קק"ל ורשות הטבע והגנים פועלים למנוע את התפשטות הדליקות

ברקע גל החום הכבד השורר ברחבי הארץ, דווח היום (רביעי) כי משעות אחר הצהריים פרצו תשע שריפות בשטחי המועצה האזורית אשכול, השריפות נגרמו כתוצאה מבלוני תבער. צוותי כיבוי העסוקים ממילא בשמירה והגבלה של מדורות ל"ג בעומר החל השנה בזמן שמזג האוויר עלול ללבות את השריפות, נעזרים בסיוע של קק"ל ורשות הטבע והגנים, לכבות את השריפות בשטח ולמנוע את התפשטות הדליקות.

ראש מועצת שער הנגב לשעבר, ח"כ אלון שוסטר ממפלגת (כחול לבן) הגיב להצתות ביישובי עוטף עזה היום ואמר כי "למרות הבטחות ההסדרה וההרגעה, העוטף שוב בוער, וממשלת ישראל בהובלת נתניהו לא מציעה לתושבים שום אופק של תקווה. נתניהו יודע שחוסנם של תושבי העוטף יעמוד בכל מבחן, ולכן מפקיר אותם לחסדי חמאס ופעיליו. נתניהו לא מעוניין להתמודד עם חמאס, הוא זקוק לארגון הטרור כיוון שעתידו הפוליטי תלוי בהמשך הסטטוס קוו המדמם והבוער, ובאי מציאת פתרון אסטרטגי ארוך טווח".

כזכור, ביום שני השבוע פורסם ב'חדשות 12' כי בישראל וחמאס הגיעו להבנות על הפסקת אש לתקופה בת חצי שנה. בחמאס הכחישו את הדיווח, דובר חמאס, פאוזי ברהום התייחס לפרסומים ואמר כי "אין שחר למה שמדווח בכלי תקשורת ישראלים, בדבר הסכם רגיעה למשך שישה חודשים. אנו מדגישים כי הפסקת האש בין ההתנגדות לבין הכיבוש היא בתמורה למחוייבות ישראל ליישם את כל ההבנות".

למרות ההכחשות מצד חמאס, הורה אתמול מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, על הגדלת מרחב הדייג ברצועת עזה לטווח של עד 15 מיילים ימיים. לדבריו, "צעד זה הינו כחלק מהמדיניות האזרחית למניעת הידרדרות הומניטארית ברצועת עזה ומתוך מדיניות המבדילה בין טרור לאוכלוסייה בלתי מעורבת". כמו כן, נמסר כי "מימוש הצעד מותנה בכיבוד ההסכמות על ידי הדייגים, ולא תתאפשר כל חריגה מהטווחים שסוכמו". הרחבה זו מגיעה לאחר שלפני עשרה ימים הורחב מרחב הדייג לטווח של עד 12 מיילים ימיים.

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי סוכלה הברחת מאות אלפי בלונים לרשות הפלסטינית, לפי הדיווח בית משפט השלום באשקלון, נעתר לבקשת יחידת יס"מ של בית מכס אשדוד והורה על שחרורו בתנאים מגבילים, של דוד כהן, בעליה של חברת די סי לוגיסטיקה בע"מ, בחשד ליבוא מאות אלפי בלונים, בצבעי הרשות הפלסטינית, תוך שימוש באזרחותו הישראלית על מנת להשתמט מבדיקות ביטחוניות.

על פי המתואר בבקשת המעצר, ביחידת היס"מ של בית מכס אשדוד הצטבר מידע מודיעיני שהצביע על כך שחברת די סי לוגיסטיקה בע"מ, שבבעלותו של החשוד, מתכוונת לייבא באמצעותו כמות אדירה של בלונים ולהעבירם באופן מיידי לתושב חברון , ואשר בסופו של יום , על פי החשד, יועברו באופן הדרגתי לעזה.