ראשי הסיעות שהמליצו על נתניהו נפגשו ו"החליטו פה אחד כי יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין". על פי ההודעה: "המועמד לראשות הממשלה הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, כפי שהמליצו על כך לנשיא, וכי המלצתם לא תשתנה בעד אף מועמד אחר"

ראשי הסיעות שהמליצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו, למעט יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, נפגשו הערב במשרד ראש הממשלה בירושלים. "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי יש להקים ללא דיחוי ממשלת ימין שתפעל לטובת כל אזרחי ישראל", נמסר בתום הפגישה על ידי דוברו של נתניהו.

על פי ההודעה של דוברו הפוליטי של ראש הממשלה, יונתן אוריך, "ראשי הסיעות החליטו פה אחד כי המועמד לראשות הממשלה הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, כפי שהתחייבו לבוחריהם במערכת הבחירות וכפי שהמליצו על כך לנשיא, וכי המלצתם לא תשתנה בעד אף מועמד אחר".

"ראשי הסיעות קוראים ליו"ר "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, לעמוד בהתחייבותו לבוחריו ולהצטרף לממשלת הימין ללא דיחוי – ולא לתת את ידו להקמת ממשלת שמאל". בפגישה השתתפו ראשי יהדות התורה יעקב ליצמן ומשה גפני, ראשי איחוד מפלגות הימין רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ ויו"ר כולנו השר משה כחלון.

מ'ישראל ביתנו' נמסר בתגובה כי, "מיד לאחר הבחירות מפלגת "ישראל ביתנו" המליצה לנשיא ריבלין על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה. כל מה שצריך על מנת להקים ממשלת ימין הוא לדרוש מהמפלגות החרדיות להסיר את ההתנגדות לחוק הגיוס כפי שהוסכם עליו בכנסת הקודמת וכפי שחוקק בקריאה ראשונה בתמיכת הליכוד ויתר מרכיבי הקואליציה".

"באותו רגע שהמפלגות החרדיות יסירו את התנגדותן לחוק הנ"ל, בניגוד לסיכומים הקודמים, תקום ממשלה חדשה. ממשלת 60 אינה ממשלת ימין, אלא ממשלה חרדית שבמקום לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית תהפוך אותה למדינת הלכה. לכן, "ישראל ביתנו" תתנגד בתוקף לממשלת הלכה, ממשלת 60", לשון תגובת מפלגתו של ליברמן.