לטענת הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות במדינה, כ-90% מהתקיפות על יהודים מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני, אך הוא מודה כי גם מוסלמים "שחיים תקופה ארוכה יותר בגרמניה וצופים מכאן בערוצים ערביים המציגים תמונה קטלנית" מעורבים בתקיפות

הנציב למאבק באנטישמיות בממשלת גרמניה, ד״ר פליקס קליין, משנה את עמדתו הקודמת ביחס לחבישת כיפה בפומבי ומזהיר כעת יהודים מנשיאת כיפה ברחבי גרמניה. ״אני לא יכול להמליץ ליהודים לשאת כיפה על ראשם בכל עת ובכל מקום בגרמניה״, אומר ד״ר קליין, ״לצערי עלי לומר זאת ולצערי אני צריך לשנות את עמדתי בעניין״.

ד"ר קליין הסביר כי דבריו נובעים מ"העלייה בהתנגדות חברתית ובברוטאליות", שהביאו לעלייה באלימות המופנית כלפי יהודים בגרמניה. כמו כן אמר שכ-90% מהתקיפות מקורן באנשי ימין קיצוני, וקשר את התקיפות מצד המוסלמים לערוצי הטלוויזיה הערביים אשר "מציגים תמונות הרסניות של ישראל ושל יהודים".

לפני כחודשיים פורסם דו"ח שהראה כי במעשים האנטישמיים בגרמניה חלה עלייה חדה בשנת 2018, והם הגיעו לשיא של עשור. הדו"ח בוסס על נתונים משטרתיים שהזמינה סיעת שמאל בפרלמנט הגרמני. לפי הדו"ח, בשנת 2018 נרשמו בגרמניה 1,646 מעשים אנטישמיים – עלייה של 9.4% משנת 2017. מספר התקיפות האלימות האנטישמיות בגרמניה עלה מ-37 בשנת 2017 ל-62 בשנה שעברה, ולפי הנתונים 43 בני אדם נפצעו בהן.

הוא קרא להכשרת שוטרים ופקידים להתמודדות עם האנטישמיות, מאחר שלדבריו קיימת בקרבם "אי ודאות רבה", והם אינם יודעים מה מותר ומה לא. "יש הגדרה ברורה של אנטישמיות וצריכים ללמד אותה באקדמיות המשטרה, כמו גם בהכשרת המורים ועורכי הדין", אמר קליין.

כזכור, הפרלמנט הגרמני אישר לפני שבוע החלטת גינוי גורפת נגד ארגון ה-BDS, קמפיין החרם על ישראל. בכך, גרמניה הפכה למדינה המרכזית הראשונה באירופה, המגדירה את הארגון – אנטישמי. ההחלטה זכתה לתמיכה רחבה, הן מצד מפלגות השלטון ובהן האיחוד הנוצרי-הדמוקרטי והאיחוד הסוציליסטי-הדמוקרטי, והן על ידי מפלגות האופוזיציה ובהן המפלגה החופשית הדמוקרטית, ומפלגת הירוקים.