הבוקר נפתחו הקלפיות ברחבי בלגיה לבחירות לפרלמנט הבלגי, כשלראשונה מתמודד יהודי שומר תורה ומצוות במקום ריאלי. בהודעה שפרסם הלילה הבהיר: "התחייבתי שבכל נושא שקשור ליהדות, אשב עם הרבנים אשמע מהם איך אני צריך לפעול"

הבוקר נפתחו הקלפיות ברחבי בלגיה לבחירות לפרלמנט הבלגי, כשלראשונה מתמודד יהודי שומר תורה ומצוות במקום ריאלי ברשימת מפלגת הימין NVA שמתמודדת לפרלמנט בלגי. המועמד, זאב מיכאל פרייליך, מוצב במקום החמישי ברשימה, כשלמפלגה כיום 11 מושבים מטעם המחוז שבו הוא מתמודד, כך שאם לא יהיו שינויים דרמטיים, פרייליך יזכה הלילה בתפקיד.

פרייליך פרסם הלילה הודעה מיוחדת לחברי הקהילה החרדית באנטוורפן בו התחייב כי, "כל מי ששאל, אני מבהיר, דיברתי עם הרבנים, הרב אהרן שיף שליט"א – אב בית של מחזיקי הדת, הרב דוד משה ליברמן – אב בית של שומרי הדת, והתחייבתי להם שבכל נושא שקשור ליהדות, לחינוך, לשחיטה, וכדו', אני אשב איתם ואתייעץ ואשמע מהם איך אני צריך לפעול".

זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה יכהן יהודי שומר תורה ומצוות בפרלמנט הבלגי. במהלך השנים כיהנו מספר יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות כחברי פרלמנט בבלגיה, אך לא פעלו לייצג את האינטרסים של הקהל החרדי. כיודע, באנטוורפן שבבלגיה קיימת הקהילה החרדית מגדולות באירופה.

פרייליך, שעובד כבר למעלה מעשור בתקשורת, היה עורך בכיר באתר היהודי 'אקטואליה יהודית' וכן במגזין יהודי שיוצא מדי חודש. במהלך השנים הפך בפועל לדובר הקהילה היהודית בכלי התקשורת הכלליים במדינה, ופניו נראו יותר ויותר על המסכים של הטלוויזיה הבלגית, כשהוא מסביר את עמדת הקהילה היהודית בנושאים שונים שעל סדר היום, דוגמת סערת איסור השחיטה שהחל לאחרונה במדינה.