צילום: פלאש 90

ח"כ פולקמן: אני איש ימין אבל לא צייתן של נתניהו

ברקע שיחות המשא ומתן שמתנהלות בעצלתיים והאיום של הליכוד ללכת לבחירות חוזרות, ח"כ פולקמן יו"ר סיעת כולנו אמר הבוקר כי הוא איש ימין אבל לא צייתן של נתניהו. "אם גנץ ולפיד כל כך חרדים מהמהות ומדברים על דמוקרטיה שיצטרפו לממשלה"

ברקע שיחות המשא ומתן שמתנהלות בעצלתיים והאיום של הליכוד ללכת לבחירות חוזרות, ח"כ רועי פולקמן יו"ר סיעת כולנו אמר הבוקר בראיון לכאן רשת ב' כי הוא איש ימין אבל לא צייתן של נתניהו.

פולקמן הוסיף "קואליציה של 60 ח"כים זאת נראית לי אופציה לא ריאלית כי אי אפשר להתנהל ככה ואי אפשר לייצר שום דבר, אמרנו את זה גם לפני הבחירות, נבחרים כדי לנהל ולהוביל, לא נבחרים כדי פשוט להיות. אנחנו אמרנו עקרונית שאנחנו נגד קואליציית 60, אני חושב שזה בכלל לא עומד על הפרק".

"לפני חודש וחצי היו בחירות, יש עובדה שיש מפלגה שהיא ימין חברתי ושפוי, והיא יכולה להיות ימנית ועדיין לא לתקוף את שומרי הסף, הוכחנו את זה. עכשיו יצאו תוצאות הבחירות, אנחנו רואים שהמצב שלנו שונה לחלוטין בעיקר כי אנחנו לא לשון מאזניים.
לא אמרתי שאני משנה את עמדותיי, אמרתי שהמציאות השתנתה. אני לא אמרתי שאני אתמוך בשום חקיקה פרסונלית, אני לא אמרתי שאני בעד חקיקת חסינות. אתם יודעים שיכול להיות שיכול מאוד להיות שלא תהיה וסביר להיות שלא שום חקיקת חסינות ועדיין לא יוגש בסוף כתב אישום".

"גם אנחנו אומרים אוצר או כלום, למשל, זה בכלל לא קשור להיעלבות, אנחנו הוכחנו את עצמנו, אתם בחרתם, בגלל שמכרו לכם שכל הסיפור זה נתניהו או לא, אני איש ימין, אני לא נגד נתניהו ואני גם לא יס מן שלו".

במהלך הראיון התייחס פולקמן לסערה סביב פסקת ההתגברות: "דוגמה מצוינת להיסטריה שלא במקומה. חייבת להיות פסקת התגברות כיוון שהמצב הקיים היום בין הרשות השופטת למחוקקת הוא רע מאוד, האם זה אומר שאני בעד כל תרחיש? אני בעד פגיעה בהחלטות המנהליות? ברור שלא, אבל זה עדיין לא אומר שאני לא שותף לפסקת התגברות".

"עמדתי העקרונית היא שצריך להסדיר את מערכת היחסים ולכן גם בתוכה פסקת התגברות, יש לי הצעות גם לאיך היא צריכה להיראות".

"בנסיבות שנוצרו מפלגת כולנו שאיננה כבר משפיעה במובן הזה שהיא לשון מאזניים תצטרך לשקול את צעדיה. אם גנץ ואם בוגי ואשכנזי ולפיד כל כך חרדים מהמהות ומדברים על דמוקרטיה שיצטרפו לממשלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן