האם המשבר הפוליטי בוונצואלה לקראת פתרון? ממשלת נורווגיה הודיעה היום כי תקיים שיחות שלום בבירתה, אוסלו, בין נציגי האופוזיציה למשטר הנוכחי במטרה למצוא פתרון למשבר במדינה הדרום אמריקנית שיוסכם על שני הצדדים. המפגש בשבוע הבא

האם המשבר הפוליטי בוונצואלה לקראת פתרון? ממשלת נורווגיה הודיעה היום כי תקיים שיחות שלום בבירתה, אוסלו, בין נציגי האופוזיציה למשטר הנוכחי במטרה למצוא פתרון למשבר במדינה הדרום אמריקנית שיוסכם על שני הצדדים. בהודעה נמסר כי המפגש ייערך בשבוע הבא.

אמש התקיימו דיונים בנושא, אך לדברי בכירים באופוזיציה, לא התקיימו פגישות פנים-אל-פנים. נציין כי בתחילת החודש התקיימו דיונים בין הצדדים על ידי מתווכים כאשר כל צד נפגש לבדו, אך השיחות לא העלו דבר עד כה.

וונצואלה סובלת בחודשים האחרונים ממשבר פוליטי חריף כאשר שיאו היה בהכרזתו של יו"ר האופוזיציה חאן גואידו כנשיא זמני עד לקיום בחירות במדינה.

בהצהרה שפורסמה ע"י שרת החוץ הנורווגית, אינה סוריידה, נכתב כי "השחקנים המרכזיים בקראקס ישתתפו בשיחות". לדבריה "נורווגיה תהיה מחויבת לכל הסכם שיושג כתוצאה מהפסגה המתוכננת".

ההחלטה להגיע לדיונים באוסלו התקבלה ברגשות מעורבים בין המוחים בוונצואלה. מחד, יש כאלה שמאמינים כי השיחות יסייעו בהעברת השלטון לאופוזיציה. ומאידך, ישנם מחנות שלא מעוניינים בקיום השיחות מאחר וניסיונות קודמים לנהל דיאלוגים עם המשטר כשלו. גואידו התייחס לנושא ואמר: "נציגי המשטר לא יצליחו לשטות בנו שוב. זו הסיבה שאנחנו ברחובות עד היום".