מעון ראש הממשלה. צילום: פלאש 90

פשרה מסתמנת בתיק המעונות: רעיית רה"מ תורשע במיוחס לה ותשלם קנס

לפי הסדר הטיעון המתגבש בתיק המעונות,שרה נתניהו תודה ותורשע במיוחס לה, אך ללא מרמה. על פי ההצעה תשלם נתניהו 55 אלף שקלים לקופת המדינה, אך עדיין קיימת מחלוקת בנוגע לסכום. במקביל, מגעים להסדר עם עזרא סיידוף

המגשר מטעם בית המשפט מול רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בתיק המעונות, הגיש היום (שני) הצעה חדשה לפיה היא תשיב 55 אלף שקלים. בישיבת הגישור היום לא הושג הסדר טיעון, אולם חלה התקדמות והצדדים התקרבו בעמדותיהם. לפי ההסדר המתגבש, רעיית ראש הממשלה צפויה להגיע להסדר עם הפרקליטות ולפיו היא תודה במיוחס לה, תורשע בעבירה פלילית ותשלם קנס. כמו כן תחזיר נתניהו סכום כסף לקופת המדינה, עדיין קיימת מחלוקת סביב גובה הקנס.

בתוך כך, מקיימים בפרקליטות מגעים להסדר טיעון עם עזרא סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, אשר כיהן בתפקיד באותה תקופה, סיידוף, נאשם גם הוא בפרשה בעבירות דומות וכן בעבירת זיוף בידי עובד ציבור. הצדדים קבעו ישיבת גישור נוספת להמשך השבוע, אליה זומן גם סנגורו של סיידוף.

 

היועץ המשפט הודיע על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה

 

במסגרת הפרשה הואשמה נתניהו כי פעלה יחד עם עזרא סיידוף, מנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה על מנת להשיג במרמה מימון מהמשרד להזמנת מאות ארוחות יקרות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים.

מכתב האישום עולה כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים.

לפני כחודשיים, הציעה הפרקליטות לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה הסדר טיעון במסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה ובתמורה היא תודה ותורשע בסעיף מופחת וקל הרבה יותר. בפרקליטות הציעו כי רעיית רוה"מ תואשם בסעיף של קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת, בדגש על כך שאין מרמה. נתניהו הסכימה להודות בסעיף המופחת תחת הכותרת "תחבולה" אך הדגישה שזה יקרה רק אחרי מועד הבחירות.

 

עו"ד של נתניהו: "כתב האישום מופרך והזוי. האמת תצא לאור"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *