שעות לפני פיזור אפשרי של הכנסת, ראש הממשלה הציע למפלגת עבודה את תיק האוצר, 3 תיקים נוספים וויתור על חוקי החסינות. ההצעה נשקלה על ידי גבאי ורוסו שהודיעו לאחר מכן: "חברי הסיעה דנו בהצעה והחלטנו שלא לקבל את ההצעה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליו"ר העבודה אבי גבאי את תיק האוצר ועוד שלושה תיקים לחברי הכנסת הנוספים ממפלגתו, כך חושף הערב עמידת סגל ב'חדשות 12'. כמו כן, הבטיח נתניהו כי יפסיק לקדם את חוקי החסינות שמקדמים במפלגתו ואת ביטול חוק בוררות חובה הפוגע בוועדי העובדים וההסתדרויות.

על פי הדיווח של סגל, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי ומספר 2 – טל רוסו, שקלו את ההצעה וגבאי קיים התייעצויות שעות האחרונות עם חבריו לסיעה. מן הצד השני עומדים איציק שמולי ושלי יחימוביץ' המתנגדים למהלך. גבאי ועמיר פרץ אמורים להיפגש הערב בתשע וחצי לדון במהלך, אך פרץ מבהיר כי לא יסכים להצטרף לממשלה בשום אופן.

כעבור שעה הודיע יו"ר העבודה ח"כ אבי גבאי כי הוא דוחה את ההצעה: "במהלך החודש האחרון מפלגת העבודה קיבלה מספר הצעות להשתלב בממשלה. ההצעה האחרונה מאמש כללה התחייבות לחבילת צעדים לשמירה על הדמוקרטיה, לרבות ביטול חקיקת פסקת ההתגברות, החסינות, חוקים פרסונלים ועוד. חברי הסיעה דנו בהצעה והחלטנו שלא לקבל את ההצעה. עמדתנו נותרה שאין מקום לבחירות נוספות ועל הנשיא לתת את המנדט להרכבת הממשלה לחבר הכנסת בני גנץ".

ח״כ טל רוסו הגיב ברשתות החברתיות להצעת הליכוד להיכנס לקואליציה: "אז כן, הליכוד העלה הצעה. בהתייעצות משותפת עם חברי הסיעה החלטנו לפסול על הסף את ההצעה. ‏בנאום הבכורה נאמתי שהפוליטיקה לא תשנה אותי. והתכוונתי לכל מילה. ‏מקווה שנתניהו יחזיר לנשיא את המנדט כפי שראוי לעשות. ‏ואתם תתחילו להפשיל שרוולים, יש לנו הרבה עבודה".

"לא אנחנו נהיה גלגל ההצלה של נתניהו, לא נשב בממשלתו. כל אפשרות אחרת היא הפרה של כל מה שהבטחנו לציבור. מה שהבטחנו נקיים", כתב פרץ הערב אחרי פרסום הידיעה. ח"כ איציק שמולי, מסר כי, "‏הבטחנו בבחירות שלא נשב עם נתניהו. הבטחות יש לקיים. אין לי שום כוונה לכהן בממשלה תחת בנימין נתניהו עם כתב אישום ולספק חומת מגן לשחיתות. אני קורא גם לחבריי לדחות לאלתר את ההצעה". ח"כ שלי יחימוביץ מסרה כי, "אני מתרה בכל אדם ממפלגתי שעולה בדעתו לגזור קופון מהרס המפלגה ולהצטרף לממשלת השחיתות של נתניהו, שהוא ישלם על כך מחיר כבד. עוד מעט נואמת במליאה ואתייחס לזה."

בתוך כך, משה כחלון שלפני פחות מיממה חבר עם מפלגתו "כולנו" אל תוך רשימת הליכוד, הודיע כי איננו מתכוון לוותר על תיק האוצר. השר נשאל על כך בצהריים בידי ראש הממשלה עצמו. "לא נהיה בקואליציה בלי תיק האוצר", נמסר הערב ממפלגת 'כולנו'. מהליכוד נמסר כי, "תיק האוצר בידי השר משה כחלון – נקודה".

מליאת הכנסת מתכנסת בשעה זו לדון בהצעת החוק לפיזור הכנסת, ולהצביע עליה בקריאה שניה ושלישית. אם לא תהיה פריצת דרך משמעותית במו"מ הקואליציוני, ההצבעה צפויה להתקיים עוד לפני הלילה בחצות, אז יסתיימו 42 הימים שניתנו לראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להרכיב את הממשלה. מחשש שהנשיא ראובן ריבלין יטיל את המשימה על מועמד אחר, פועל נתניהו מאז תחילת השבוע לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות.