צילום: מערכת בחצרות

האדמו"ר מסאטמר על ליברמן: "לא יאומן איך נכנעו לכל מה שביקש"

כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמר שליט"א התייחס למצב הפוליטי בישראל: "לפני הבחירות מכרו לציבור שילחמו למען לומדי התורה ושכל הבחורים ובני התורה לא יצטרכו ללכת לצבא. לא יאומן לראות איך נכנעו בבושת פנים והסכימו לכל הגזירות האיומות"

כ"ק האדמו"ר מסאטמר שליט"א התייחס אמש למצב הפוליטי בישראל: "אך לפני חודשיים ארץ ישראל עברה מערכת בחירות כאשר היתה כמרקחה ועכשיו כנראה בעוד שלושה חודשים עוד פעם תהיה סערה גדולה וכמובן שכל אברכי הכוללים ילכו לבחירות להצביע והם יתעסקו בזה כל היום ורק הכולל הזה בעיר בני ברק יישארו אברכי הכולל ללמוד כמו בכל יום רגיל וזה מגן על העיר כאשר אברכים יראי השם יושבים ולומדים", פתח האדמו"ר.

"אם כבר מדברים מעניני ארץ ישראל", הוסיף כ"ק האדמו"ר, "כואב מאוד לראות ולשמוע ממה שקורה שם בכל מה שקשור למפלגות החרדיות בעניין גיוס בני הישיבות אך עכשיו לפני הבחירות הם מכרו לציבור שהם ילחמו למען לומדי התורה ושכל הבחורים ובני התורה לא יצטרכו ללכת לצבא ח"ו. וזה לא יאומן לראות איך הם נכנעו בבושת פנים והסכימו לכל הגזירות האיומות כמעט לכל מה שאותו רשע ביקש הם נכנעו ונתנו לו כמעט הכל אבל אותו הרשע הגדול גם זה לא נכנע ורצה גם הדברים הקטנים האלו".

בדברים שנשא בדינר השנתי בבורו פארק לטובת "כולל עצי חיים" לצדקת רבי מאיר בעל הנס בבני ברק הוסיף, "אני אומר להם מכאן תתביישו לכם, תסתכלו איך אתם נראים ואיך הוא נראה תראו איך הוא עמד על עקרונותיו ולא זז כלום ואתם וויתרתם על כמעט הכל והבעיה הגדולה היא גם על העתיד הרי על הדברים האלו כבר הסכימו לוותר וכמו בכל משא ומתן לא מדברים על דברים המוסכמים שכבר הסכימו להם ולכן המשא ומתן הבאה יתחיל כבר מהנקודה הזו שהדברים האלו כבר מובנים מאליו ולזה כבר הסכימו שזה לא בעיה ועכשיו יתחילו לדבר על עוד ועוד ולכן האחוזים והיעדים שכבר הסכימו עכשיו כבר לא ירד".

"וגם הם לא נכנעו רק לא על מי יחליט אם עמדו ביעדים הם רצו שהממשלה תחליט כולם יודעים מי הם הצדיקים הגדולים היושבים בממשלה ועל מי סומכים עכשיו ואם אותו הרשע ישב בממשלה והוא לא הסכים עכשיו למה שהוא ישנה את דעתו לעתיד. אבל לדאבונינו הם חייבים להשתחוות לפריץ שאם לא יסכימו יפסיקו את צינור הכסף וזה מאוד כואב לראות שאך לפני כמה שנים גם הם לא הסכימו לדברים האלו והם לא חשבו לרגע שזה יגיע למצב הזה כי ככה זה הולך שלב שלב לאט לאט".

הקלטה מדברי האדמו"ר שליט"א (באידיש)

5 תגובות

אז למה יש בחירות?

שקודם יפסיקו עם המריבות שלהם ואז יעברו לחרדים

צודק עם כל מילה

כי ליברמן התעקש על דברים כל כך גלוים שאם הם היו מתפרשים גם על זה אז גם החרדים התמימים היו בורחים מהם

זה הכולל והקהילה עם המחלוקקת בבני ברק
??????????????????????????????.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *