יו"ר מפלגת 'העבודה' הצהיר כי, "המרכז-שמאל צריך לרוץ עם שלוש מפלגות במקום חמש. ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה 'מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון בבחירות'". זנדברג: "קוראת עכשיו למרצ ולמפלגת העבודה לרוץ יחד"

יו"ר מפלגת 'העבודה', אבי גבאי אומר כי, "בבחירות הקרובות, מחנה המרכז-שמאל צריך לרוץ עם שלוש מפלגות במקום חמש. העבודה תתמזג או עם מרץ או עם כחול לבן. ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה 'מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון המחנה בבחירות' ולא לפי מה טוב לכל מפלגה. אם כחול לבן תהיה 35 או 36 באופוזיציה, זה לא ישנה כלום, אם בסוף נהיה באופוזיציה".

ח"כ גבאי דיבר בפאנל בכנס הישראלי-חברתי של קרן ברל כצנלסון בתל אביב שבו השתתפו גם יו"ר מרצ תמר זנדברג, ח"כ עופר שלח מכחול לבן וח"כ איימן עודה יו"ר סיעת חד"ש. לדבריו של ח"כ גבאי הצטרפה גם יו"ר מרצ זנדברג שחזרה על הצעתה לאחר פיזור הכנסת ואמרה בפנאל כי "אני שבה וקוראת עכשיו למרצ ולמפלגת העבודה לרוץ יחד בבחירות הקרובות".

בלילה שךאחר פיזור הכנסת אמר יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג כי, "אני קוראת לריצה משותפת של מרצ והעבודה: בבוקר אפנה למפלגת העבודה להיכנס לשיחות לקראת ריצה משותפת בבחירות. צו השעה הוא גוש שמאל גדול ומשמעותי לצדו של מרכז".

ח"כ עפר שלח התייחס בכנס לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "אחת המורשות הקשות שלו תהיה כמעט עיקור הממד המעשי מהחיים הפוליטיים". עוד אמר שלח: "כששואלים אנשים איך הם מגדירים את עצמם – כשבעה אחוזים מהציבור מגדירים עצמם שמאל, 14 מגדירים את עצמם מרכז שמאל, ו-80 אחוז מגדירים עצמם מרכז וימין" והוסיף כי "יש מקום למועמד ערבי גם בכחול לבן".

 

פרטים חדשים על המו"מ עם גבאי: ההצעות, הדיונים והפגישה עם חיות