צילום: דוברות הבית הלבן

בשל כישלון השיחות עם ארה"ב – בכירים בקוריאה הצפונית הוצאו להורג

בין אלו שהוצאו להורג: השליח המיוחד של קוריאה הצפונית לוושינגטון. לפי הדיווח הם שילמו את מחיר הכישלון של הפסגה עם טראמפ: "בגדו במנהיג העליון". בכירים נוספים נשלחו למחנות עבודה ולחינוך מחדש. בעבר דיווחים דומים התגלו כלא נכונים

קוריאה הצפונית הוציאה להורג חמישה פקידים בכירים במשרד החוץ בפיונגיאנג, כך על פי דיווחים היום (שישי) בקוריאה הדרומית, לפי הדיווחים בין אלו שהוצאו להורג נמנה גם השליח המיוחד לארצות הברית קים הוק צ'ול והמתורגמן של קים ג'ונג און בפסגה האחרונה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הבכירים הואשמו בריגול עבור וושינגטון אחרי כישלון הפסגה עם טראמפ לפני ארבעה חודשים, משטרו של הרודן טען כי המתורגמן ביציע טעויות רבות במהלך עבודתו וגרם לבלבול בקרב אנשי המשלחת מקוריאה הצפונית. כלי תקשורת שונים בעולם דיווחו את הדברים על סמך העיתון הדרום קוריאני, אם כי לדברים אין שום אישור ממקור אחר.

ההוצאה להורג נעשתה כחלק מטיהור של חברי הצוות שניהלו את המשא ומתן על הפסגה הכושלת בווייטנאם בין המנהיג קים ג'ונג און לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בעיתון דרום קוריאני דווח כי הבכירים הוצאו להורג בנמל תעופה מירים בפיונגיאנג. גורמים במחלקת המדינה אמרו כי אין בידיהם מידע שיאשר את הדיווח. גם בסיאול סירבו להגיב ובלשכת הנשיאות אמרו כי יהיה זה לא מתאים להגיב על נושא שטרם אומת. בעבר דיווחים דומים על בכירים אחרים במשטר שלו קים התגלו כלא נכונים

במהלך המו"מ עם טראמפ – צפון קוריאה השלימה בניית מפעל טילים

ברויטרס הבהירו כי גורם דיפלומטי אמר לסוכנות הידיעות כי היו סימנים לכך שקים יוק צ'ול ובכירים אחרים נענשו על כישלון השיחות בפברואר, כמו שליחתם למחנה עבודה או למחנה לחינוך מחדש. עם זאת, אין מידע המצביע על הוצאתם להורג. "הוא הואשם בריגול עבור ארצות הברית על דיווח גרוע על המשא ומתן מבלי לתפוס כראוי את הכוונות של ארצות הברית".

בכיר נוסף שטופל במסגרת הטיהור לפי העיתון הוא קים יונג צ'ול, מקורבו של המנהיג ומקבילו של שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו לפני הפסגה בהאנוי, שנשלח למחנה עבודה וחינוך מחדש בסמוך לגבול עם סין. בכירים נוספים שעבדו בפסגה לא נצפו מאז, בעוד שדיפלומטים מנוסים אחרים, שבעבר נדחקו הצדה, חזרו למרכז הבמה. אחד מהם הוא סגן שר החוץ צ'ו סון ווי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *