צילום: אתר החרמון

צפו: כך נראתה פגיעת הרקטה באתר החרמון שנורתה מסוריה

במצלמות האבטחה של אתר החרמון זוהתה פגיעת הטיל אמש בכבל רכבל שאינו פעיל בקיץ במפלס העליון באתר החרמון מהאתר נמסר כי רסיס פגע בכבל של רכבל שאינו פעיל בקיץ ומתבצעת הערכת נזקים. אתר החרמון פתוח למבקרים כרגיל

צילום: אתר החרמון

במצלמות האבטחה של אתר החרמון זוהתה פגיעת הטיל אמש בכבל רכבל שאינו פעיל בקיץ במפלס העליון באתר החרמון. מהאתר נמסר כי רסיס פגע בכבל של רכבל שאינו פעיל בקיץ. מתבצעת הערכת נזקים. אתר החרמון פתוח למבקרים ורכבל הקיץ עובד כרגיל.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח היום (ראשון) כי בתקיפות של חיל האוויר בסוריה נהרגו לפחות עשרה בני אדם, בהם ככל הנראה שבעה שאינם סורים בתקיפה בפרבר הדרומי־מערבי של דמשק. בנוסף, שלושה אנשי צבא בשורות המשטר הסורי נהרגו בתקיפה באזור קוניטרה. לדברי מרכז המעקב, התקיפות באזור הפרבר הדרומי־מערבי של דמשק כוונו ליעדים של חיזבאללה ושל איראן.

מהדיווח עולה כי כמה בני אדם נפצעו קשה בתקיפות, ומרכז המעקב העריך שמספר ההרוגים צפוי לעלות. הדיווח על מספר ההרוגים בקונייטרה תואם לזה של גורם צבאי סורי, שציין כי באחת התקיפות ממזרח לקונייטרה נהרגו שלושה חיילים סורים, ושבעה אחרים נפצעו.

בצה"ל אישרו הבוקר את התקיפה ומסרו כי, מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל תקפו מספר יעדים צבאיים השייכים לצבא סוריה ובהן שתי סוללות ארטילריה, מספר עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וכן סוללת הגנה אווירית מסוג SA-2. עוד עודכן כי, במהלך התקיפה הופעלה מערכת הגנה אווירית של צה"ל בעקבות ירי נגד מטוסים סורי. לא זוהו נפילות בשטח ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי, "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה נגד ישראל משטח סוריה ויפעל באופן תקיף כנגד כל פעולה משטחה. צה"ל ימשיך לפעול כנגד כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ובשטחה ומחויב להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל". בנוסף עדכן צה"ל כי אחת הרקטות ששוגרו אמש אותרה בשטח ישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *