ראש הממשלה התייחס לחזית הצפונית ואמר כי "איננו נרתעים מאיראן – מי שינסה לפגוע בנו ייפגע בצורה קשה". עוד הוסיף על האיום האיראני: "מספר רב של מדינות ערביות ומוסלמיות כבר התפכחו מאז ומשתפות איתנו פעולה באופן חסר תקדים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (ראשון) בעצרת הממלכתית לציון יום ירושלים והתייחס לאיום האיראני בצל שיגורן של שתי הרקטות אתמול לעבר החרמון ולתגובה הישראלית שהגיעה בעקבותיה: "מי שינסה לפגוע בנו ייפגע בצורה קשה פי כמה, הוכחנו זאת פעמים רבות בתולדותינו, והוכחנו זאת רק אמש". בטקס בגבעת התחמושת נכח גם נשיא המדינה רובי ריבלין, וכן הרמטכ"ל רב אלוף יאיר כוכבי ושרי מהממשלה.

לאחר דבריו על שחרור ירושלים אמר נתניהו כי "חמישה עשורים לאחר מכן, מעמדה המדיני של ישראל במזרח התיכון הולך ומתבסס". נתניהו הזכיר את ההכרה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בירושלים כבירת ישראל, ואמר כי "ההחלטות של ממשל ארה"ב מתבססות על הכרה המציאות, לא על אשליות שווא להחזיר את המצב לקדמותו. הכרה בינ"ל רחבה בירושלים כבירת ישראל היא שתקדם את היציבות והשלום. לשמחתי ההבנה הזו מחלחלת בהתמדה לנציגויות של מדינות אמריקה הלטינית ומאירופה".

ראש הממשלה הוסיף כי "אני יכול לומר לכם היום, אינני יכול למסור לכם את כל המידע, אבל מספר רב של מדינות ערביות ומוסלמיות כבר התפכחו מאז וכיום בזכות עוצמתנו הן משתפות איתנו פעולה באופן חסר תקדים. העוצמה שלנו מפלסת את הנתיב אמיתי לדו קיום ושלום, קיבעון האיבה הישן מפנה את מקומו לקרבה חדשה. אנו מברכים על כך ועוסקים בכך יומם ולילה במיוחד בלילה ובד בבד אנחנו נשארים מפוכחים ודרוכים".

נתניהו התייחס לחזית הצפונית ולאיומים מצד איראן על ביטחונה של ישראל. ראש הממשלה חשף את המנגנון שבאמצעותו בטהרן מצליחים להעביר כסף לארגון הטרור חיזבאללה בלבנון, לדבריו "יש עדיין מי שמאיים להשמיד אותנו וטרם נגמל מהנאות הרעה. נתון אחד שימחיש זאת – איראן מעבירה מדי שנה לחיזבאללה 700 מיליון דולר אבל היא עושה זאת בדרכים שונות כולל הונאה".

נתניהו פירט ואמר "משרד החוץ האיראני מעביר במסגרת זאת למעלה מ-100 מיליון דולר לידי ארגון הטרור, הכסף עובר בכיסוי דיפלומטי, בצורה כביכול תמימה, ללבנון ומשם לחיזבאללה", אמר והוסיף, "כספים אלה משרתים לתדלוק התוקפנות של איראן. את זה יודעים שכנינו וכל מדינות ערב, וזה אחד הדברים שמביא אותם לקרבה מחודשת איתנו".

ראש הממשלה סיכם ואמר: "איננו מזלזלים באיומי איראן אבל גם לא נרתעים מהם כי מי שינסה לפגוע בנו ייפגע בצורה קשה פי כמה, הוכחנו זאת פעמים רבות בתולדות מדינתינו הוכחנו זאת רק אמש, הוכחנו זאת בשש היממות המופלאות שהחזירו אותנו לחבלי מולדת עתיקים".