רה"מ ממשיך בסבב המינויים הבכירים, ובוחן אפשרות למנות את קרא לתפקיד בקהיר • כמו כן שוקל נתניהו למנות לשגריר באו"ם את השר גלעד ארדן • לאחר שארדן נפגש עם היועמ"ש לדון במינוי, אישר מנדלבליט באופן חריג שממשלת מעבר תאשר את המינוי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בסבב המינויים בסביבתו, הערב (שלישי) דווח ב'חדשות 13' כי נתניהו שוקל למנות את שר התקשורת וח"כ לשעבר איוב קרא לשגריר ישראל במצרים. זאת לאחר שהבכיר בליכוד לא שובץ במקום ריאלי ברשימת המפלגה לכנסת. לפי הדיווח משרד החוץ כבר אישר מועמדת לתפקיד מבחינה דיפלומטית מקצועית, ואם ירצה בכך יוכל נתניהו להוציא לפועל את מינוי קרא רק לאחר שישכנע שר החוץ ישראל כץ לבטל את המינוי הקודם. בליכוד סירבו להגיב לידיעה, ומלשכת השר קרא נמסר: "אין לנו מושג במה מדובר".

אתמול דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר בשבועות האחרונים הצעה לבכיר הליכוד, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, להתמנות לתפקיד שגריר ישראל באו"ם ולהחליף את השגריר המכהן דני דנון, שצפוי לסיים את תפקידו בשבועות הקרובים. על פי הדיווח ב'חדשות 12' זו הפעם השלישית שנתניהו מציע לארדן את התפקיד, שמצדו, הפעם, שוקל ברצינות. היום דווח כי בתחילת השבוע קיים ארדן פגישה חשאית עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, במטרה לבדוק איתו אם ניתן לאשר מינוי פוליטי בעת ממשלת מעבר. היועמ"ש אישר באופן חריג כי ממשלת המעבר תוכל לאשר את המינוי, זאת בשל כך שכהונתו של דנון מסתיימת בתקופה הקרובה, וישראל צפויה להיות בממשלת מעבר לאורך תקופה ארוכה מהמקובל.

הפרשן הפוליטי עמית סגל מסביר כי, "בסביבת ראש הממשלה נתניהו מעריכים שגם אחרי הבחירות הקרובות, התיאבון של השותפות הקואליציוניות לא יפחת. התוצאה של המצב הזה – מספר התיקים לבכירי הליכוד יהיה די מצומצם. למינוי של ארדן לאו"ם יש תועלות: שר בכיר שיורד מהחישובים שאחרי הבחירות, ומצדו של ארדן – שגריר בזירה הכי לוהטת ובשנה משמעותית מבחינה מדינית לישראל".

מוקדם יותר היום, פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל למנות לממלא מקום שר המשפטים את ח"כ אמיר אוחנה ממפלגתו. מהליכוד נמסר על הידיעה כי, אין תגובה.