הנשיא האמריקני שלח תנחומים לנשיא ריבלין, בציוץ בטוויטר כתב כי נחמה ריבלין "תנחומינו לכלל מדינת ישראל בעקבות פטירתה של הגברת ריבלין". אשת הנשיא תובא אחר הצהריים למנוחות. במשטרה נערכים למסע הלוויה • בפנים: עדכונים על רחובות שייחסמו

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שלח הבוקר (רביעי) את תנחומיו לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על פטירת רעייתו נחמה אמש הנשיא האמריקאי צייץ ברשת הטוויטר שלו וכתב: "מלניה ואני שולחים את תנחומינו העמוקים ביותר לנשיא ריבלין ולכלל מדינת ישראל בעקבות פטירתה של הגברת נחמה ריבלין", טראמפ הוסיף כי "ריבלין ייצגה את מדינתה האהובה בחן ובשיעור קומה. נתגעגע יחד עם כל אלו שהכירו אותה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לאחר כי, "יחד עם כל אזרחי ישראל, רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ז״ל. כולנו התפללנו לרפואתה במהלך התקופה האחרונה בה נלחמה בגבורה ובתעצומות נפש על חייה. אנחנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו לנשיא המדינה ולכל בני משפחתו. יהי זכרה ברוך".

יו"ר כחול לבן חבר הכנסת רא"ל (מיל') בנימין גנץ מסר כי, "עם לכתה לעולמה של אשת הנשיא, הגברת נחמה ריבלין ז"ל, סיעת כחול לבן מרכינה ראש ומשתתפת באבלו של נשיא המדינה ומשפחתו. נחמה היתה אשה נפלאה, מאירה פנים נוכח כל קושי ומושא להערכת החברה בישראל כולה. יהי זכרה ברוך".

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "‫בשמי ובשם כל כנסת ישראל, חברי הכנסת והעובדים, אני משתתף בצערם העמוק של חברי נשיא המדינה ראובן ריבלין ומשפחתו.‬ ‫באישיותה המיוחדת ובמאור פניה השפיעה נחמה על כל מי שבאה איתו במגע. היא תחסר לכולנו. יהי זכרה ברוך".

אחרי מחלה קשה: רעיית הנשיא נפטרה מסיבוך רפואי בלב

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו: "במהלך התקופה האחרונה נשאנו תפילות רבות לרפואתה של מרת נחמה ריבלין ז״ל וייחלנו שתשוב לאיתנה, הבוקר התקבלה לצערינו הידיעה המרה על פטירתה. נחמה זכרונה לברכה הייתה אשת חיל אשר ליוותה את בעלה שנים רבות בעשייתו הציבורית הענפה במסירות אין קץ, בענווה ובצניעות. בשמי ובשם כל עם ישראל אני רוצה לשלוח תנחומים מעומק הלב לנשיא המדינה מר ראובן ריבלין ולכל משפחתו הנכבדה. מי יתן ובבנין ציון ננוחם ולא תדעו עוד צער".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי: "כאב וצער גדול על פטירת רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין. אשה צדקת, צנועה, ישרת דרך שאהבה את עמה ומולדתה והעם השיב לה אהבה אין קץ"

סגה"ש ח"כ יעקב ליצמן מסר: "בלב כבד אני מביע צער באבלו של כבוד הנשיא. הגב’ ריבלין היתה דוגמא לאצילות וצניעות, פעלה רבות למען מוגבלים וחלשים, מתוך אהבת ישראל, ביושרה ובאחדות בין חלקי העם".

ח"כ ישראל אייכלראמר כי הוא "משתתף בצערה של המשפחה ובראשה נשיא המדינה. כאיש ירושלים החצוב בסלעי עיר הקודש וכידיד המשפחה שלנו, משנים קדמוניות, אנו כואבים עם רובי, הילדים והנכדים ומתפללים לע"נ".

אתמול הודיעו בבית הנשיא באופן רשמי על פטירתה של נחמה ריבלין ז"ל. בת 73 הייתה במותה, ערב יום הולדתה ה-74. בהודעת בית הנשיא פירטו את מצבה הרפואי בתקופה האחרונה: "נחמה עברה השתלת ריאה לפני כשלושה חודשים, ביום שני, ד' באדר ב' תשע"ט, 11 במרץ 2019, ניתוח לו נזקקה בשל מחלת פיברוזיס ריאתי ממנה סבלה בשנים האחרונות". עוד הוסיפה כי, "נשיא המדינה ובני המשפחה מבקשים להודות לצוות בית החולים בילינסון כולו, על הטיפול המסור, הרגיש והמקצועי לו זכתה במהלך החודשים האחרונים, לילות כימים, בלב רחב ובמאור פנים".

מבית החולים נמסר כי, "שלושה חודשים לאחר השתלת הריאה נפטרה הבוקר גב נחמה רבלין. לצערנו כל מאמצי הרופאים לייצב אותה לאורך זמן בתהליך השיקום המורכב שעברה לאחר ההשתלה, לא צלחו .הצוותים הרפואיים של מערך לב חזה, ריאות , קרדיולוגיה וטיפול נמרץ לא משו ממיטתה של גב רבלין בכל התקופה וטיפלו באישה מופלאה זו במסירות ומקצועיות".

"זהו יום עצוב עבור כולנו במרכז הרפואי, וצוות בית החולים אבל ומרכין ראש. אנו מחבקים את המשפחה ושולחים את תנחומינו לנשיא המדינה, ילדיה, נכדיה ובני משפחתה של נחמה. אנו מחזקים את ידי המשפחה בשעות קשות אלו. משפחה אצילית שתמכה ועטפה את גב ׳ רבלין בתקופת אישפוזה הממושכת. יהי זיכרה ברוך", לשון הודעת בית החולים בלינסון.

בתוך כך, במשטרה נערכים למסע הלווייתה של אשת נשיא המדינה המנוחה. כחלק מהיערכות, ייחסמו רחובות בבירה ושוטרים רבים יתפרסו בצמתים ובכבישים. הרחובות דוד מרכוס ושופן ייחסמו לתנועת רכבים, החל מהשעה 14:00. במשטרה הוסיפו כי במהלך מסע הלוויה, מהשעה 17:15, ייחסמו, לזמן קצר, הרחובות שבהם יחלוף. שוטרי אגף התנועה בירושלים, נמסר, יהיו פרוסים בצמתים ובכבישים ויכוונו את הנוסעים לצירי תנועה חלופיים. עוד נמסר כי צפויים עומסים במקום, וכי על הנהגים להיאזר בסבלנות ולהיות קשובים לדיווחים ועדכונים באמצעי התקשורת.