על אף הסירוב של מנדלבליט לפני כשבועיים: נתניהו פנה היום שוב ליועמ"ש בבקשה לדחות את מועד השימוע שנקבע לעוד מספר חודשים וזאת בעקבות הבחירות. על פי הערכות, היועמ"ש ימסור בקרוב תשובה לנתניהו, וכי הוא צפוי לדחות את הבקשה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (רביעי) בקשה ליועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לדחות את השימוע – בשל הבחירות. כך פורסם לראשונה בחדשות 13. על פי הערכות, היועמ"ש ימסור בקרוב תשובה לנתניהו, וכי הוא צפוי לדחות את הבקשה.

לפני שבועיים החליט מנדלבליט שלא לקבל את בקשתו של נתניהו לדחיית השימוע בתיקיו. בהודעה שמסר, הבהיר היועץ שעל ראש הממשלה ופרקליטיו לאשר בתוך שבועיים – משמע עד הערב, את הגעתם לשימוע בתחילת אוקטובר.

אלא שהתשובה שיוצאת מטעם נתניהו לא מאשרת את הגעתו לשימוע, ומעלה תהיה לגבי המשך ההליך המשפטי בעניינו – אולי אפילו עד מצב של העמדה לדין ללא שימוע.

מנדלבליט התייחס לחוק החסינות בכנס של לשכת עורכי הדין שנערך לפני כשבועיים באילת: "כל ההחלטות בתיקי ראש הממשלה התקבלו בצורה מקצועית ועניינית. לנוכח זאת, הטענה כי תיקון לחוק החסינות נדרש כדי להגן כביכול על ראש הממשלה מפני החלטות לא ענייניות לגביו – חסרת כל ביסוס".

"הדרך שבה אנו הולכים היא דרך הישר", המשיך. "שום לחץ לא השפיע עלינו. איננו משרתים אף אחד, חוץ מהאינטרס הציבורי ומשלטון החוק". היות שכך, לדבריו, "קשה שלא להתרשם שהניסיון להגן כביכול על רה"מ מפני החלטות לא ענייניות – איננו המטרה האמיתית העומדת בבסיס הכוונה לקדם את התיקון לחוק החסינות, או כל דבר חקיקה אחר שנועד לשנות מהמצב המשפטי הקיים בהקשר זה".

ח"כ יאיר לפיד הגיב לבקשת נתניהו, לדחייה נוספת בשימוע "ביבי שוב מבקש דחיה בשימוע. אין גבול לעזות המצח. מנדלבליט, אתה לא יכול לתת לו שוב לבזות את ההליך המשפטי. אתה לא יכול לדחות את השימוע רק כי ביבי דחף (שוב!) לבחירות מיותרות. אם לא נוח לביבי להיות פוליטיקאי, שיילך לטפל בענייניו המשפטיים. זה רק יקל עלינו ועל הליכוד להקים ממשלת אחדות לאומית".