דובר צה"ל הודיע כי מערכות צה"ל זיהו כמה קליעי נ"מ שנורו מסוריה: "אין נפילה או פגיעה בשטח או בכוח ישראלי". שתי רקטות שנורו בשבת האחרונה לעבר החרמון גררו תקיפה ישראלית בסוריה

קליעי נ"מ שנורו מסוריה זוהו הערב (חמישי) על ידי מערכות הגילוי של צה"ל. דובר צה"ל מסר כי "אין נפילה או פגיעה בשטח או בכוח ישראלי". ירי זה קורה בפעם השניה בשבוע האחרון לאחר שבשבת האחרונה שוגרו שתי רקטות מסוריה לעבר החרמון. איש לא נפגע מהירי שגרר תקיפות בסוריה ביום ראשון לפנות בוקר. רסיס מאחת הרקטות פגע בכבל של רכבל שאורכו 2.2 ק"מ ואינו פעיל כרגע באתר.

כזכור בתחילת השבוע דווח כי חיל האוויר הישראלי תקף מטרות בסוריה, בתגובה לירי 2 הרקטות לעבר החרמון בשבת. על פי הדיווחים, מערכות נ"מ סוריות הופעלו בניסיון ליירט את הירי הישראלי. גורם צבאי בסוריה מסר כי "שלושה חיילים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה ישראלית מזרחית למחוז קוניטרה".

מרכז המעקב הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה סורי היושב בבריטניה, מסר כי "ישראל תקפה ריכוז כוחות השייך לחיזבאללה ולאיראן בפרברי דמשק". לפי הדיווח, מדובר ב"תגובה ברורה של ישראל לירי הרקטות" ששוגרו מוקדם יותר לעבר החרמון. בסוכנות הידיעות הערבית, סאנא, דיווח על הפעלת מערכות טילי הנ"מ הסוריות דרומית לדמשק הבירה בעקבות זיהוי של "מטרות אויב", על פי הדיווח שציטט גורם צבאי סורי, טילי הנ"מ הצליחו הפיל את המטרות.

בצה"ל אישרו את התקיפה ומסרו כי, מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל תקפו מספר יעדים צבאיים השייכים לצבא סוריה ובהן שתי סוללות ארטילריה, מספר עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וכן סוללת הגנה אווירית מסוג SA-2. עוד עודכן כי, במהלך התקיפה הופעלה מערכת הגנה אווירית של צה"ל בעקבות ירי נגד מטוסים סורי. לא זוהו נפילות בשטח ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי, "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה נגד ישראל משטח סוריה ויפעל באופן תקיף כנגד כל פעולה משטחה. צה"ל ימשיך לפעול כנגד כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ובשטחה ומחויב להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל". בנוסף עדכן צה"ל כי אחת הרקטות ששוגרו אמש אותרה בשטח ישראל.