צילום: פלאש 90

סקר חדש: הימין מסתדר בלי ליברמן – הפער בין הגושים גדל

סקר נוסף שמתפרסם מראה שינוי מגמה לגבי מפלגתו של ליברמן ומצביע על כך שנתניהו יוכל להרכיב ממשלה ללא 'ישראל ביתנו'. • וגם: בכמה אחוזים בציבור הדתי לאומי רוצים לראות את שקד בראש רשימה מאוחדת וכמה יצביעו לכזאת מפלגה

סקר 'מעריב' שמתפרסם הבוקר מראה כי גוש הימין ללא ליברמן מגיע ל-64 מנדטים, הימין החדש מתחזק ומפתיע עם שישה מנדטים למרות שטרם ברור בכלל באיזה הרכב תרוץ, מפלגתו של ליברמן בשינוי מגמה, לאחר שמאז הפלת ממשלת הימין הייתה במגמת התחזקות כעת מקבלת 'ישראל ביתנו' רק שבעה מנדטים.

על פי הסקר, הליכוד מתחזק בשני מנדטים ועולה ל-37, כחול לבן נחלשת ל-33, יהדות התורה שומרת על כוחה עם 8, ש"ס לפי הסקר יורדת במנדט וזוכה ל-7 מנדטים, ישראל ביתנו כאמור 7, גם תע"ל+חד"ש עם 7, איחוד הימין 6, הימין החדש מפתיע עם 6, מפלגת העבודה צונחת ל-4, ומרצ גם כן 4. גוש הימין 71. גוש מרכז שמאל 49.

בתוך כך, על רקע הדיבורים על איחוד מפלגות בימין מתפרסמים בסוף השבוע שני סקרים הבוחנים את מי יעדיפו לראות בראש רשימה כזאת אם תקום. סקר 'מקור ראשון' שהתפרסם הבוקר ובדק את השאלה מיהו המועמד המתאים להנהגת רשימת ימין מאוחדת: 40.1% מהמשיבים בחרו בשקד. 19% נפתלי בנט. 15.1% בצלאל סמוטריץ'. 14.8% בחרו ברב רפי פרץ.

מסקר דומה התפרסם אתמול בעיתון 'בשבע' ונערך על ידי מכון 'מאגר מוחות', עולה גם כן ששרת המשפטים לשעבר איילת שקד מובילה בפער גדול בשאלת ההתאמה לעמוד בראש מפלגת הימין הציוני-דתי. הסקר ביקש לבחון את עמדות הציבור הדתי לאומי בשאלה מי המתאים ביותר להנהגת מפלגה מאוחדת של הימין הציוני הדתי, 32% מהנשאלים השיבו כי לדעתם איילת שקד צריכה לעמוד בראש המפלגה. בפער גדול אחרי שקד, 19% מהנשאלים ענו כי לדעתם נפתלי בנט צריך לעמוד בראש המפלגה המאוחדת.

17% אמרו כי הרב רפי פרץ הוא המתאים ביותר לעמוד בראש הרשימה ו-14% הצביעו על בצלאל סמוטריץ' כמועמד המוביל. בעיתון 'בשבע' הדגישו כי הסקר נערך בימים בהם עמד סמוטריץ׳ בצל סערה תקשורתית בעקבות דבריו על המשפט בישראל ועל כן יש להניח שהדבר גרם להטיה מסויימת בתוצאות כלפיו. עוד ענו 8% מהנשאלים כי לדעתם עו"ד איתמר בן גביר יהיה המועמד האופטימלי להנהגת מפלגת ימין ציוני-דתי מאוחדת ו-3% אמרו כי לדעתם מי שיתאים ביותר להנהגת המפלגה הוא משה פייגלין.

בשאלה האם הציבור הדתי לאומי מעוניין באיחוד שכזה, ענו מרבית הנשאלים כי הם רוצים בכך שכל מפלגות הימין הציוני-דתי ירוצו ברשימה אחת. 79% מהנשאלים ענו כי הם תומכים בכך ורק 9% אמרו שיש לרוץ ברשימות נפרדות. בשאלה האם יצביעו למפלגה כזאת ענו 57% מהמשתתפים כי יצביעו למפלגה מאוחדת, 23% אמרו כי ייתכן ויצביעו למפלגה ו-14% אמרו כי לא יצביעו למפלגה מאוחדת של הימין הציוני-דתי.

מרבית הנשאלים רוצים לראות ברשימה החדשה את המפלגות הבאות: הבית היהודי, האיחוד הלאומי, הימין החדש ועוצמה יהודית. לגבי מפלגת זהות, 50% מהנשאלים היו רוצים לראות אותה בתוך רשימה מאוחדת ו-50% היו מעדיפים שלא.

3 תגובות

ליברמן הוא שמאל בתחפושת ימין, צריכים להחדיר לתודעה שמי שמצביע ליברמן מכשיל ממשלת ימין

מישהו בסקר שכח לציין שהמפלגות הערביות המאוחדות יקבלו 12 – 13 מנדטים ואז כל החשבון משתבש וזה לרעת גוש הימין שנתנו לו מתנה 7 מנדטים משום מקום. בושה…

ביב מקור כל הצרות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו