הנדל, יעלון ואשכנזי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הבלטת אנשי הימין וצירוף אורלי לוי: תוכנית הניצחון של 'כחול לבן'

הפעם ינצחו? הבחירות רחוקות יחסית, אך בכחול לבן כבר מגבשים אסטרטגיה והיא "לשבור ימינה", תוך ניסיון לשלב את אורלי לוי-אבקסיס, להעמיד בפרונט את יועז הנדל, צבי האוזר, בוגי יעלון וגבי אשכנזי, ולהדוף את המתקפות של נתניהו

במפלגת 'כחול לבן' בראשות בני גנץ ויאיר לפיד מגבשים אסטרטגיה לבחירות הקרובות, בניסיון לנצח הפעם, שבעיקרו לנסות ולפנות לקהל הימני, אף יותר ממה שעשו במערכת הבחירות הקודמת. זאת מתוך הבנה כי הדרך היחידה להרכיב ממשלה בראשותם, תהיה אם יצליחו להעביר עליהם מספר מנדטים ממחנה הימין, וכך להגדיל את גוש השמאל-מרכז.

על פי דיווח של יהודה שלזינגר ב'ישראל היום', במפלגה מתכוונים בבחירות הקרובות לשים את מרכז כובד משקלם על מצביעי ימין, לנסות לשלב את אורלי לוי־אבקסיס כעוד סמן ימני מובהק במפלגה, להעמיד בפרונט את האנשים המזוהים עם הימין כמו יועז הנדל, צבי האוזר, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי, ובעיקר להדוף את המתקפות של נתניהו כנגדם.

בשיחות בין ראשי המפלגה עלה הצורך העיקרי שבו נכשלו בבחירות האחרונות – להביא מצביעי ימין. אחרי הבחירות בדקו במפלגה את תוצאות הבחירות. הם הביעו שביעות רצון מההצבעות בערים הנחשבות כערי מרכז ושמאל, אך מסכימים כי הכישלון העיקרי היה בהבאת מצביעים מהימין. בשל כך מתכוונים במפלגה להניח את כל כובד משקלם על קולות הימין.

במפלגה לא מתכוונים לשנות את הרשימה, אך כן מתכוונים לערוך משא ומתן בשבועות הקרובים עם לוי־אבקסיס בניסיון לצרף אותה לשורותיהם. בנוסף, הם מתכוונים לשלוח את הח"כים המזוהים עם הימין למפגשים פנים מול פנים באזורי הפריפריה, באזורים שבהם יש קולות ימין הנחשבים "צפים" ובמעוזי הליכוד.

שלזינגר מצטט גורם ב'כחול לבן' שאומר כי, "שמאל זו לא מילה גסה אבל זו לא המפלגה שלנו, יש פה הרבה יותר אנשי מרכז וימין שפוי של פעם ממה שיש היום בליכוד". במפלגה מתכוונים גם לנסות להדוף בכל הכוח את המתקפות הצפויות של ראש הממשלה וחברי הליכוד, כמו בבחירות האחרונות, על כך שמדובר כביכול במפלגת שמאל.

לדברי הגורם, "בפעם שעברה שתקנו לנתניהו, כשהוא התחיל עם הקמפיין 'גנץ שמאל חלש', חשבנו שזה לא יצליח לו, שהאנשים לא באמת יקנו את זה שמדובר בשמאל. היה אפילו צחוק ובוז לזה שמי יאמין שאנשים באמת יחשבו שבני גנץ, בוגי יעלון, גבי אשכנזי יועז הנדל וצביקה האוזר הם אנשי שמאל. אפילו סמן השמאל, כביכול, יאיר לפיד, הוא לא איש שמאל. היינו בטוחים שהציבור לא יקנה את זה, אבל נתניהו פמפם את זה כל כך הרבה פעמים שהציבור התחיל להאמין לזה. הפעם לא נשתוק. נילחם בשקרים שלו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *