האו"ם: איראן הגבירה את קצב העשרת האורניום

יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) מסר במסיבת עיתונאים שכינס היום כי איראן מימשה את האיום שלה והאיצה את העשרת האורניום. שנה לאחר פרישת ארה"ב מהסכם הגרעין הודיעה איראן שהיא מפסיקה לקיים חלק מהתחייבויותיה

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), יוקיה אמנו, כינס היום (שני) מסיבת עיתונאים בה הודיע כי איראן מימשה את איומיה ומגבירה את קצב העשרת האורניום שלה. אמנו הוסיף כי לאור השינויים בקצב הייצור, לא ברור מתי תגיע טהראן לרף שנקבע בהסכם.עוד אמר יו"ר סבא"א כי הוא "מודאג מהעלייה במתיחות סביב סוגיית הגרעין האיראני". אמנו, שארגונו אחראי על פיקוח יישום הסכם הגרעין עם המעצמות, סירב לפרט מהו קצב העשרת האורניום אותו מעשירה איראן כיום והדגיש שהכרחי שאיראן תעמוד בתנאי ההסכם.

בסכם הגרעין נקבע שאיראן יכולה להעשיר אורניום ברמה נמוכה, של 3.67% לכל היותר, רמה שמספיקה לדלק גרעיני בכור. במסגרת ההסכם נדרשה איראן שלא יהיה ברשותה אורניום מועשר בכמות שחורגת מ-300 ק"ג. במסיבת העיתונאים הביע אמנו תקווה "שיימצאו דרכים להפחית את המתיחות באמצעות דיאלוג".

כזכור, לפני כחודש הודיעה איראן למדינות החתומות על הסכם הגרעין, ביניהן סין, צרפת, גרמניה, רוסיה ובריטניה, החלטתה עצירת כמה מהסעיפים תחת אחריותה בהסכם, זאת שנה לאחר פרישתה של ארה"ב מההסכם שנחתם בתקופת הנשיא לשעבר ברק אובאמה. איראן איימה כי במידה והמעצמות החתומות על הסכם הגרעין לא יעמדו בהתחייבויות שלהן, היא תשוב להעשיר אורניום ותפעיל מחדש את הכור באראק, במהלך 60 בימים הקרובים.

איראן: מדינות אירופה נכשלו בניסיון להציל את הסכם הגרעין

מוקדם יותר היום אמר שר החוץ האיראני, מוחמד ג'אווד זריף כי "נתניהו מאיים על איראן בהשמדה, לא ייתכן שמישהו יאיים על עמנו ללא תגובה". לדבריו, "ישראל היא זו שמחזיקה בנשק גרעיני, והיא זו שמאיימת עלינו".

זריף איים כי "מי שיתחיל מלחמה נגדנו לא יהיה זה שיסיים אותה", עוד הוסיף כי, ארצות הברית שמפעילה מלחמה כלכלית נגד טהרן "לא יכולה לצפות להישאר בטוחה. טראמפ עצמו הכריז שארצות הברית פתחה במלחמה כלכלית נגד איראן. הפתרון היחיד לצמצום המתחים באזור הוא הפסקת המלחמה הכלכלית".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell