רונן צור, מי שהיה עד לא מכבר יועצו של בני גנץ, ממשיך לתקוף בכל כוחו את יאיר לפיד וטוען: "הוא חסם, אי אפשר להיות במשחק הפוליטי של מי ירכיב ממשלה - בלי 17 המנדטים של המפלגות החרדיות. אני מפציר בו לצאת מהקוביה, אבל הוא נעול"

הקרבות בכחול לבן ממשיכים: ‏רונן צור, היועץ האסטרטגי עד לא מכבר של בני גנץ, תוקף בחריפות את יאיר לפיד על ההתנהלות שלו מול המפלגות החרדיות ואומר, "לפיד רוצה לתקוף אותי באופן אישי? שיתקוף, הוא יודע את דעתי. הוא חסם, אי אפשר להיות במשחק הפוליטי של מי תרכיב את הממשלה – בלי 16-17 המנדטים של המפלגות החרדיות, בלי זה אתה לא במשחק. אני מפציר בו לצאת מהקוביה, אבל הוא נעול"

בראיון לגלי ישראל הבוקר הוסיף צור, "ניסיתי להגיד את זה ללפיד בכמה פגישות שהיו לנו, אבל אתה רואה שהוא לא מוכן לשנות את ההתנהלות, אין לי מושג מאיפה זה מגיע. זאת הדרך שלו והוא מאמין בה, אבל אל תגרור את כל הגוש למצוקה הפוליטית שלך".

‏"אני חושב שאם אתה מביא את עצמך למצב שאתה מעמיד את המפלגה בחוסר רלוונטיות – אתה עלול להימחק, לא לעולם חוסן, ראינו מה קרה לבנט ושקד. דיברתי עם גנץ, וגנץ יודע את זה. יש שתי אפשרויות לפתור את הבעיה הזו; אחת שלפיד ישתנה, ואפשרות שנייה – שהם יגידו שהם לא רוצים להיות המפלגה הגדולה".

כזכור, אמש צור תקף בראיון לגלי צה"ל ואמר כי "הסיפור הוא לא רק הרוטציה אלא הקמפיין, הסיפור הוא האג'נדה, שלמעשה מנדה את הציבור החרדי מלהיות חלק מהממשלה. דוחקים פה 16-17 מנדטים לימין באופן אוטומטי. למה עושים את זה? נשגב מבינתי".

צור הוסיף לתקוף את לפיד, ואמר: "העניין הזה יכה בהם במהלך הדרך יותר ויותר קשה. בסוף זה פוגע בגנץ, באשכנזי ויעלון שהם לא חסומים על ידי ראשי המפלגות החרדיות והציבור החרדי, והם למעשה מביאים על עצמם סוג של חסם שלא מאפשר להם לקחת את ההגה הובלה של המדינה בידיים, וזה דבר שאני לא מצליח להבין".