יו"ר ישראל ביתנו אמר היום כי "החרדים אומרים על הכל אמן, העיקר שהצ'קים יגיעו בזמן", עפ"ל. עוד אמר כי הוא מחויב לניצחון הימין, אך לא לנתניהו ש"הפך את כל גוש הימין לפולחן אישיות". למרות הדברים טען כי לכחול לבן אין סיכוי להרכיב את הממשלה הבאה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התראיין היום (שלישי) ל'ווינט' ובחר שוב להסית נגד הציבור החרדי בהסבירו מדוע ראש הממשלה רוצה שהמפלגות החרדיות יהיו בממשלתו, לדבריו: "זה נוח מאוד, כי חרדים לא מתערבים בדרך כלל, לא בנושא ביטחון, לא בנושא חוץ, אלא הכל אומרים אמן, העיקר שהצ'קים יגיעו בזמן", עפ"ל. ליברמן גם תוקף את נתניהו במילים חריפות ואמר כי הוא אינו מחויב "להמליך" את אותו, ליברמן טען על ראש הממשלה כי "הוא לוקח את זה לנושא אישי. אין מדובר כרגע על המחנה הלאומי, גוש הימין, זה פולחן אישיות של נתניהו". הוא הבהיר כי הוא מחויב לניצחון הימין, ושכחול לבן לא יכולים להרכיב ממשלה.

יו"ר 'ישראל ביתנו' המשיך לתקוף את הציבור החרדי וטען כי הימנעותו מכניסה לממשלה, דבר שהוביל לפיזור הכנסת והליכה לבחירות חוזרות, נבעה מרצון להימנע מקואליציה חרדית-חרד"לית, לדבריו: "אנחנו הולכים לבחירות בגלל כניעה של נתניהו לחרדים. שיחקנו בצורה הכי נקיה, לא דיברנו מאחורי הגב, לא בתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד. נתניהו לעומת זאת מאחורי גבי ניהל כל הזמן מו"מ גם עם אנשים בתוך ישראל ביתנו, גם בתוך כחול לבן וגם עם אבי גבאי".

ליברמן הוסיף כי ממשלה עם חרדים "זה נוח מאוד, כי חרדים לא מתערבים בדרך כלל, לא בנושא ביטחון, לא בנושא חוץ, אלא הכל אומרים אמן, העיקר שהצ'קים יגיעו בזמן. צריך להבין, חרדים זה לא ימין". הוא הוסיף כי "אין לי שום מחויבות להמליך את נתניהו, המחויבות שלי היא שהימין ינצח ושתקום ממשלה לאומית ליברלית. לא ממשלה חרדית-חרד"לית".

עוד טען ליברמן כי המוקד של הקמפיין הזה הוא אם נתניהו יוכל להרכיב ממשלה עם מי שכינה "החמישייה הפותחת" שלו – יעקב ליצמן, משה גפני, אריה דרעי, איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ', ואם יצליחו להגיע ל-61-62 מנדטים או לא.