המתקפה התמקדה בבסיס מכ"מים הנמצא כ-12 קילומטרים מרמת הגולן • עוד דווח, כי מערכות הנ"מ יירטו טילים ישראליים ושבמהלך התקיפה נעשה שימוש בלוחמה אלקטרונית • לפי "סאנא", לא היו הרוגים בתקיפה אך נזק נגרם נזק רב

כלי תקשורת ערביים דיווחו הלילה (רביעי) כי ישראל תקפה בדרום סוריה. מקורות אמרו לאתר אל-מסדר כי המתקפה כוונה לתל אל-חארה, עיירה בצפון-מערב מחוז דרעא, הנחשבת לנקודה אסטרטגית הצופה לעבר רמת הגולן. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית הסוריות נצפו משגרות טילים בניסיון ליירט את הירי הישראלי.

בסוכנות הידיעות הסורית סאנ"א דווח כי נגרם נזק בתקיפה אך כי לא היו נפגעים במקום. גורם אמר לסוכנות כי ישראל ניסתה לכאורה להשתמש בלוחמה אלקטרונית נגד הרדארים של צבא סוריה. על פי הדיווח הסורי, מערכות ההגנה האווירית במדינה הצליחו להפיל מספר טילים ששוגרו במהלך התקיפה, אך מספר טילים פגעו במטרות וגרמו לנזק לציוד במקום.

סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" בשפה הערבית דיווחה כי הטילים שוגרו ממוצבים של צה"ל מערבית להר החרמון ונטען כי שעה לפני התקיפה חגו מזל"טים ישראלים מעל אזור החרמון.

בשבוע שעבר התרחשו שני אירועים חריגים בגזרה הצפונית: ביום חמישי בשעות הצהריים בוצע ירי נ"מ מסוריה לעבר שטח ישראל; לא היו נפגעים מהירי; מערכות ההתרעה באזור הופעלו כתוצאה ממנו. זו הייתה הפעם השנייה באותו שבוע שבה התבצע ירי משטח סוריה לישראל – בשבת שלפני האירוע נורו שתי רקטות שנפלו באזור קו המוצבים של צה"ל בחרמון.

לפני עשרה ימים הסורים דיווחו כי טילים נורו לעבר שדה התעופה הצבאי T-4 בסוריה הממוקם ליד העיר חומס. לילה לפני כן צה"ל תקף בסוריה בעקבות ירי של שתי רקטות לעבר החרמון. בין היעדים שהותקפו נמנו שתי סוללות ארטילריה, כמה עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וסוללת הגנה אווירית מסוג SA-2. בשתי התקיפות היו הרוגים מצבא אסד.