הגב' שרה נתניהו חתמה הבוקר על הסדר טיעון מתוקן, לפיו תשלם 55 אלף שקלים בגין עבירה פלילית של "ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה". כתב האישום יוגש מחר לבית המשפט והיא צפויה להודות בעבירה ולהיות מורשעת בשבוע הבא

רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו חתמה היום (רביעי) על הסדר הטיעון שאליו הגיעה עם הפרקליטות במסגרת פרשת המעונות. החתימה על ההסכם נעשתה באיחור של יום לבקשת עורך דינה ובהסכמת בית המשפט.

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש בהמשך את כתב האישום המתוקן נגד הגב' נתניהו במסגרת ההסדר. על פי הסדר הטיעון, נתניהו צפויה להיות מורשעת בעבירה של "ניצול טעות מכוון של הזולת ללא מרמה", וכמו כן עליה להשיב לקופת המדינה 45 אלף שקלים ולשלם קנס בסך 10,000 שקלים. זאת לאחר שבכתב האישום המקורי הואשמה כי הוציאה במרמה מקופת המדינה כ-350 אלף שקלים.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט בשנה שעברה כי רעיית ראש הממשלה תועמד לדין בפרשת המעונות בכפוף לשימוע, בגין בארבעה סעיפי עבירה שונים. סעיפי העברה הם כאמור, העסקת חשמלאי פרטי בבית ראש הממשלה וגלגול התשלום למדינה, שימוש בעבודת משרד ראש הממשלה לטיפול באביה החולה ורכישת רהיטי גן למעון ראש הממשלה והעברתם לבית משפחת נתניהו בקיסריה ובניפוח הוצאות המזון במעון ראש הממשלה.

בכתב האישום נכתב כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב שבלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים וגם ממלון בבירה.