ארכיון. צילום: פלאש 90

רחפן חדר מלבנון למרחב האווירי של ישראל וחזר על עקבותיו

תקרית חריגה התרחשה בשעה האחרונה בגבול הצפון, כאשר הרחפן חדר מהגזרה המערבית בדרום לבנון לאזור היישוב שלומי. בצה"ל מתחקרים את נסיבות חדירתו ובודקים אם תיעד את השטח הישראלי במהלך מעופו. הלילה דווח על תקיפה בסוריה

לפני זמן קצר זיהה כוח צה"ל רחפן שחדר משטח לבנון למרחב האווירי של מדינת ישראל וחזר לאחר מכן שב על עקבותיו. דובר צה"ל מוסר כי הרחפן היה במעקב הכוחות כל העת.

התקרית החריגה התרחשה בסביבות השעה 12:45, כאשר הרחפן חדר מהגזרה המערבית בדרום לבנון לאזור היישוב שלומי. בצה"ל מתחקרים את נסיבות חדירתו ובודקים אם תיעד את השטח הישראלי במהלך מעופו.

כזכור, כלי תקשורת ערביים דיווחו הלילה (רביעי) כי ישראל תקפה בדרום סוריה. מקורות אמרו לאתר אל-מסדר כי המתקפה כוונה לתל אל-חארה, עיירה בצפון-מערב מחוז דרעא, הנחשבת לנקודה אסטרטגית הצופה לעבר רמת הגולן. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית הסוריות נצפו משגרות טילים בניסיון ליירט את הירי הישראלי.

בסוכנות הידיעות הסורית סאנ"א דווח כי נגרם נזק בתקיפה אך כי לא היו נפגעים במקום. גורם אמר לסוכנות כי ישראל ניסתה לכאורה להשתמש בלוחמה אלקטרונית נגד הרדארים של צבא סוריה. על פי הדיווח הסורי, מערכות ההגנה האווירית במדינה הצליחו להפיל מספר טילים ששוגרו במהלך התקיפה, אך מספר טילים פגעו במטרות וגרמו לנזק לציוד במקום.

סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" בשפה הערבית דיווחה כי הטילים שוגרו ממוצבים של צה"ל מערבית להר החרמון ונטען כי שעה לפני התקיפה חגו מזל"טים ישראלים מעל אזור החרמון.

בשבוע שעבר התרחשו שני אירועים חריגים בגזרה הצפונית: ביום חמישי בשעות הצהריים בוצע ירי נ"מ מסוריה לעבר שטח ישראל; לא היו נפגעים מהירי; מערכות ההתרעה באזור הופעלו כתוצאה ממנו. זו הייתה הפעם השנייה באותו שבוע שבה התבצע ירי משטח סוריה לישראל – בשבת שלפני האירוע נורו שתי רקטות שנפלו באזור קו המוצבים של צה"ל בחרמון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן